Maok - hudba z iných sfér

07.12.2012 - 20:00 - 23:59
Koncert Maok . Jeho hudba je celkom zvláštna a jedinečná, vyviera priamo zo srdca a pri jej počúvaní cítite prúdiť energiu. Je veľmi spontánna a preto je vždy iná .

"Na jeho vystúpeniach veľmi rád improvizuje a zapája aj divákov  . Snaží sa  vyjadriť daný okamih života, ktorý je vždy jedinečný. Stačilo zavrieť oči a človek sa vznášal na teplých akordoch jeho hudby, cítil súčasťou niečoho  čo spájalo všetkých prítomných vjeden celok .

Odporúčam  zúčastniť san a jednom z jeho vystúpení . je to jedinečný zážitok plný relaxu a uvoľnenia ."

Vyše milióna divákov počulo hudbu k megafilmu Bathory. Z nich len zlomok vie, že sa na nej podieľal Martin„Maok" Tesák. On sám sa zdráha ukazovať v médiách, jediné, čo chce, je otvárať ľuďom uši. Slúži mu na to hudba a pocit hlbokej prítomnosti, ktorý ňou dokáže vyvolať. Darí sa mu to, možno preto, že ju skladá priamo na mieste - na koncertoch v čajovniach alebo v domčeku na kraji dediny, kde býva.

 
Martin Tesák - Maok (1974)
Hudobník, multiinštrumentalista, skladateľ filmovej a divadelnej hudby. Narodil sa v Bratislave, nedokončil štúdium architektúry. Na gitare hrával alternatívny rock v bratislavskej skupine Volvic Pič, ktorá na seba upozornila pred koncertom legendy Collegium Musicum, no nenahrala oficiálny album. Desať rokov pod prezývkou Maok vytvára improvizovanú hudbu s etnickými a experimentálnymi prvkami, ku ktorej pozýva hostí voľne združených v skupine Svetloleť. Na kolene nahral a vydal trinásť albumov. Skladal hudbu do filmov Juraja Jakubiska (Bathory), prírodovedca Tomáša Hulíka a filmára - cestovateľa Pavla Barabáša (Premeny Tatier, Tatry zamrznuté v čase, Bhután, Ticho nad oblakmi). Robí hudbu k divadelným a tanečným inscenáciám, koncertuje v Česku a na Slovensku.
 
LINE-UP:
20:00 - začiatok akcie
21:00 - začiatok koncertu
23:00 - Afterpárty DJ Parazit
(párty s vodnými fajkami pivom, vínom a čajíkmi)
 
VSTUPNÉ: 5€
 
Maok predpredaj

 

Hlavné menu