Deň mobility v Prievidzi

Autoškola EKO UNIVERS pod záštitou primátorky mesta Prievidza Kataríny Macháčkovej organizuje Deň mobility 2013 v Prievidzi.

Metropola hornej Nitry sa zapojí do Európskeho týždňa mobility viacerými sprievodnými akciami. V stredu 18. septembra 2013 bude MHD zadarmo pre cestujúcich, ktorí sa preukážu vlastným vodičským preukazom.

„Deň mobility je súčasťou Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná každoročne v závere septembra. Ide o celoeurópsku iniciatívu, preto sme prišli s návrhom, aby sa tento rok zapojila opäť aj Prievidza. Po dohode s partnermi sme sa rozhodli zorganizovať deň bez áut v Prievidzi v stredu 18. septembra 2013,“ vysvetľuje František Králik z autoškoly EKO UNIVERS.

„Podujatie je zamerané na povzbudzovanie využívať viac alternatívne formy dopravy a cestovania, zvyšovanie povedomia a informovanosti obyvateľov vo sfére organizovania mobility v mestách a obciach, a tiež na zdôraznenie problémov pochádzajúcich zo znečisťovania dopravou,“ priblížila primátorka mesta Katarína Macháčková.

MHD bude zadarmo. Na vodičský preukaz

„Okrem edukatívnej časti Dňa mobility chceme verejnosť povzbudiť k uprednostneniu verejnej dopravy pred individuálnou dopravou. Preto sme sa počas tohto dňa rozhodli zabezpečiť MHD zdarma pre ľudí, ktorí vodičským preukazom šoférovi v autobuse preukážu, že svoje auto nechali doma a cestujú verejnou dopravou,“ hovorí generálny riaditeľ SAD Prievidza Michal Danko.

 

Pre bezplatné cestovanie v mestskej hromadnej doprave bude potrebné preukázať sa vlastným vodičským preukazom. MHD bude v týchto podmienkach zdarma počas celého 18.septembra 2013.

 

Deň mobility a bezpečnosti na cestách

Pripravené je aj sprievodné podujatie s ústrednou témou Dieťa ako najslabší a najzraniteľnejší účastník cestnej premávky. Na jeho programe budú spolupracovať SAD Prievidza a.s., Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Prievidzi, Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru Prievidza, Slovenská komora výcvikových zariadení autoškôl a žiaci Základnej školy, Ul. Rastislavova. Tieto inštitúcie usporiadajú počas Dňa mobility 18. septembra 2013 od 9.00 na Námestí slobody ukážky vyučovania dopravnej výchovy na mobilnom detskom dopravnom ihrisku ako aj ukážky práce záchranných zložiek a polície.

 

Časový harmonogram:

9.00 - Otvorenie  za účasti primátorky mesta Prievidza JUDr. Kataríny Macháčkovej

9.15 – 12.00 - ukážky vyučovania dopravnej výchovy žiakov 1. – 4. ročníka ZŠ

- ukážky dopravy vozidlami osôb s obmedzenou mobilitou v SAD Prievidza

- ukážky z práce hasičského zboru a poskytovania prvej pomoci pri dopravnej nehode

- ukážky z riadenia cestnej premávky a poslania dopravnej polície

12.15 - Záver a zhodnotenie ukážok a práce na detskom dopravnom ihrisku

Hlavné menu