Hokej v Prievidzi do novej sezóny plánuje reštart

V čase, keď sa hokejové kluby na Slovensku stretávajú s existenčnými problémami, prievidzský hokejový klub MŠHK Bulldogs Prievidza plánuje viaceré zmeny, ktoré ho majú zastabilizovať na hokejovej scéne.

Okolo prievidzského hokeja bolo v poslednom čase rušno. Záver uplynulej sezóny bol poznamenaný finančnými problémami. Neskôr došlo k odstúpeniu predošlého vedenia MŠHK Prievidza a jeho nahradenie novým výkonným výborom v zložení Juraj Boldiš, Damián Svitok a Viktor Štefanech. Nové vedenie klubu plánuje reštartovať prievidzský hokej tak, aby postúpil do bojov o play off už v nastávajúcej sezóne.
 

Ako uviedol člen výkonného výboru hokejového klubu Juraj Boldiš: „Do Prievidze som prišiel preto, že sú tu vytvorené výborné podmienky na hokej, čo znamená veľký hokejový potenciál. Mesto spravuje zimný štadión, čo je veľká výhoda a hlavne istota pre nás hokejistov. Bez pomoci mesta Prievidza a jeho prevádzky ľadovej plochy by sme tu dnes nemohli hrať. Na strane druhej by sme mali s prievidzským hokejom niečo robiť. Mali by sme tento šport v meste naštartovať. Musíme urobiť všetko preto, aby prievidzská mládež postupne hrala v „A“ mužstve, aby talenty ktoré nehrajú hokej ( lebo nie sú deti bohatých rodičov), postupne reprezentovali vo svojich kategóriách reprezentačný tím a nachádzali svoj angažmán v renomovaných zahraničných ligách. Tak ako to dosiahli niektorí hráči v minulosti :  Štajnoch, Viedenský, Šagát, Sekera. Pýtate sa ma na stanovené ciele ? Tým najzákladnejším je v tejto sezóne postup do play off I. ligy. Myslím si, že tento rok bude I. liga zaujímavejšia, hokejovejšia a porovnateľná s extraligou.“

 

Hokej je veľmi náročný šport na financovanie. Nedostatok financií trápi všetky kluby na Slovensku. MŠHK Bulldogs Prievidza má rozpočet na nadchádzajúcu sezónu stabilizovaný. „To je najväčšia výhoda oproti minulej sezóne, kedy hokejový klub takmer nedohral prebiehajúcu sezónu. Tomuto sa chceme v novej sezóne vyhnúť. Spoliehame na transparentné nakladanie s finančnými prostriedkami do klubu Bulldogov. Myslím, že prejavená podpora hokejových hviezd na exhibičnom zápase, ako aj obmena a doplnenie tímu sú jasným dôkazom, že nami stanovené ciele sú reálne,“ uzavrel Boldiš.

V novej sezóne bude kapitánom mužstva MŠHK Bulldogs Prievidza odchovanec prievidzského hokeja a navrátilec z francúzskej ligy Roman Jaško. Mužstvo na trénerskej lavici povedie Juraj Boldiš.

Foto a video: Exibičný hokejový zápas MšHK Bulldogs Prievidza a hviezdy NHL a Slovenska

Hlavné menu