KORČUĽOVANIE V CENTRE: UŽ LEN DO PONDELKA

Prevádzka mobilnej ľadovej plochy, ktorá bola na Námestí slobody od 13.decembra, skončí po vianočných školských prázdninách v utorok 8. januára 2013.

Aj vzhľadom na to, že na nasledujúce dni je nepriaznivá predpoveď počasia, bude prevádzka mobilnej ľadovej plochy na Námestí slobody ukončená tak, ako bolo deklarované pri jej spustení. Atrakcia, ktorá počas týchto Vianoc opäť oživila centrum mesta, bude dostupná do konca vianočných sviatkov a vianočných prázdnin.

 

„Som rada, že sa nám aj v týchto neľahkých časoch podarilo organizačne a finančne zabezpečiť prevádzku klziska na Námestí slobody. Verím, že počas 25 dní prevádzky si stihli všetci dosýta zašportovať. Urobíme všetko preto, aby sme mobilnú ľadovú plochu otvorili v centre mesta aj na budúci rok,“ hovorí primátorka mesta Katarína Macháčková.

 

„V mnohých mestách na Slovensku sa vyberá za verejné korčuľovanie vstupné, u nás bolo korčuľovanie zadarmo. Úplne chápem, že sa všetkým táto zábava veľmi páči a priali by si, aby sa korčuľovalo v meste ešte dlhšie. Musíme sa však pozerať aj na náklady, ktoré s prevádzkou ľadovej plochy súvisia. Napríklad vo Viedni je mobilná ľadová plocha prevádzkovaná v centrálnej časti mesta tiež len počas jedného mesiaca. Všetkým záujemcom o korčuľovanie odporúčam využiť náš zimný štadión, na ktorom sú pravidelné hodiny pre korčuľovanie verejnosti,“ dodáva Macháčková.

Hlavné menu