Posily BC Prievidza a príprava na sezónu 2012/2013

Štartuje príprava na novú sezónu

V pondelok večer prišiel do Prievidze tréner nášho mužstva James Andrisevic. V tréningovom procese pod vedením asistenta Martina Blaha sú zatiaľ slovenskí hráči Milan Žiak, Marek Jašš, Peter Pipíška.

Po návrate z ME v Bosne a Hercegovine sa pripojí aj Vladimír Brodzianský a Róbert Šturcel začne trénovať v najbližších dňoch po doliečení zranenia.
Zahraniční hráči sa pripoja k mužstvu na prelome mesiacov august a september. V súčasnosti sa hľadajú vhodné typy hráčov na podkošové pozície. Do konca augusta by mal byť zostavený už celý káder. Od štvrtku 6.9. začína aj séria prípravných zápasov na novú sezónu.

Zoznam prípravných zápasov:
6.9. Inter Bratislava (vonku)
7.9. Inter Bratislava (doma) o 18:00
13.9. BK Prostějov (doma) o 18:00
14.9. BK Prostějov (doma) o 12:00
22.9. WBC Raiffeisen Wels (vonku)
23.9. Alianz Swans Gmunden (vonku)
29.9. BK JIP Pardubice (vonku)
30.9. USK Praha (vonku)

Prievidza iba v slovenskej extralige

BC Prievidza bude v nadchádzajúcej sezóne účinkovať iba v slovenskej extralige, ktorá by mala byť opäť desaťčlenná. Po odmietnutí účasti v Mattoni NBL zo strany bratislavského Interu, vzniklo v súťaži jedno voľné miesto pre slovenský klub. V pondelok poobede sme dostali oficiálne pozvanie z českej strany.

O takejto možnosti sa v basketbalových kuloároch pošepkávalo už od minulého týždňa. Z tohto dôvodu sme vytvorili hlasovanie aj pre vás fanúšikov na našej stránke a niektorí z vás pridali svoje názory aj na sociálnej sieti Facebook. V hlasovaní sa až 45% z vás vyjadrilo, že nesúhlasí s účinkovaním klubu v dvoch súťažiach a aj názory na Facebooku boli jednoznačne za účasť iba v jednej súťaži.

Ponuka z českej strany je lákavá a vážime si, že oslovili náš klub. Po dôslednom zvážení ju však nemôžeme prijať. Rešpektujeme aj názor našich fanúšikov a aj v tejto sezóne vám chceme ponúknuť atraktívny basketbal a preto sa plne sústredíme len na slovenskú extraligu.

Ak sa všetko podarí, od sezóny 2013/14 by mala vzniknúť spoločná Česko-slovenská liga. Jedným z našich cieľov pre nasledujúcu sezónu je aj vybojovanie si účasti v tejto súťaži, ktorej vzniku bude predchádzať ešte niekoľko jednaní medzi obomi asociáciami.

Druhou americkou posilou je G.W. Boon

G.W. BoonPo rozohrávačovi Gauseovi je druhým podpísaným Američanom v našom kádri 23 ročný krídelník Garfield Wilbur Boon, ktorý aj napriek nižšej postave (193cm) bude alternovať na pozíciach 3 a 4.

Jedná sa o jeho prvú profi zmluvu, keďže od pôsobenia na univerzite Bucknell Bison. Pre Garfielda sa tréner Andrisevic rozhodol potom, čo ho videl naživo v letnej lige v Las Vegas.

 

Prvou americkou posilou, rozohrávač Paul Gause

Paul GauseVedenie nášho klubu sa dohodlo na spolupráci s 26 ročným 180cm vysokým americkým rozohrávačom Paulom Gausem. Po absolvovaní univerzity Seton Hall, pôsobil v nemeckom Freiburgu (ProA) a poslednú sezónu strávil v britskej BBL, kde s mužstvom Newcastle Eagles získal majstrovský titul a aj ligový pohár.

V 40 zápasoch zaznamenal v priemere 14.6 bodov, 4.5 doskokov, 3.5 asistencií a 1.8 ziskov.

 

Marek Jašš sa vracia do Prievidze!

Po Milanovi Žiakovi prichádza do Prievidze aj 22 ročný odchovanec nášho klubu Marek Jašš. Posledné dve sezóny strávil na hosťovaní v Nitre, s ktorou získal striebornú a bronzovú medailu a zahral si aj Eurochallenge Cup.

 

Žiak verí, že prestup do Prievidze je správnym krokom

Milan ŽiakMilan Žiak po najlepšej sezóne v kariére trochu prekvapil svojim rozhodnutím, keď nepredĺžil zmluvu s Nitrou a po šiestich rokoch odchádza do Prievidze.

„Mal som pocit, že treba zmenu. Plus som si dal podmienku, že to musí byť niekde blízko Nitry, lebo dokončujem si tam ešte školu. Rozmýšľal som aj nad Levicami, ale s konkrétnymi podmienkami prišla Prievidza. Pre ňu rozhodlo aj stretnutie s vedením, z ktorého som mal veľmi dobrý pocit.“

Žiak podpísal so slovenským majstrom ročnú zmluvu a podľa vlastných slov veľmi neuvažoval nad tým, že vlani sužovali slávny klub finančné problémy.

Permanentky na novú sezónu, ceny lístkov ostali nezmenené

Predaj permanentiek na novú sezónu začne v stredu 5.9. Majitelia permanentiek z minulej sezóny, ktorí si chcú zakúpiť rovnaké miesta na sedenie, môžu využiť prednostné právo od pondelka 27.8 do piatku 31.8. Zakúpiť sa však budú dať len rovnaké miesta ako mali v minulej sezóne. Presný čas predaja permanentiek počas jednotlivých dní pre majiteľov z minulej sezóny bude zverejnený na stránke v piatok.

Ceny permanentiek v sezóne 2012/13:
klasická: 90 €
zľavnená: 50 € (študenti základných a stredných škôl s potvrdením o návšteve školy; dôchodcovia, ktorí už dovŕšili vek 60 rokov a ŽŤP na platný preukaz)

Ceny lístkov v sezóne 2012/13:
základná časť: 3€
miestenkový lístok: 5€

štvrťfinále playoff: 4€
miestenkový lístok: 7€

semifinále playoff: 4€
miestenkový lístok: 7€

finále playoff: 5€
miestenkový lístok: 10€

článok: Basketbal: Štartuje sezóna 2012/2013! Trénerom BC Prievidza bude Američan

Zdroj: Pdbasket.com, ebasket.sk

Hlavné menu