Rozhovor: Vanda Rozenbergová - Úspešná spisovateľka, finalistka literárnej súťaže Anasoft litera 2016

Vanda Rozenbergová, prievidžanka, ktorej meno môžete poznať z kníhukpectiev, presnejšie z tituliek kníh. Úspešná spisovateľka, finalistka literárnej súťaže Anasoft litera 2016 (kniha Slobodu bažantom), bibliografka v knižnici, mama a žena, o ktorej by ste mali vedieť.
Preto sme ju trošku vyspovedali:

Vanda Rozenbergová

Kedy si začala s písaním? Resp. čo bolo tvojím prvým dielom?

Začala som v roku 1979, kniha vyšla vo vlastnom náklade v počte jeden kus a je zbierkou detských básničiek  o mieri, kapitalizme, práci, vykorisťovaní a tak...

Koľko kníh ti už vyšlo?

Štyri. Ostatné dve sú naozaj dobré, ak radi čítate, prekvapia vás. Chcem povedať, že lepšieho darčeka pre knihomoľa pod stromček niet J. Volajú sa Slobodu bažantom a Muž z jamy a deti z lásky.

Odkiaľ rada čerpáš inšpirácie?

Rada z odpočutých rozhovorov a ešte radšej z hlavy. Najlepšie zdroje sú však cestovanie a domáce zvieratá a domáce deti.

Máš aj iné povolanie, ako byť spisovateľkou?

Pracujem v knižnici, som knihovníčka a maľujem obrazy na skle. Niekedy som aj animátorka v detskom tábore, každé leto.

Obľúbené miesto, kút v Prievidzi, kde sa rada túlaš?

Je to už bojnická časť, ale milujem Mŕtve rameno a celú tú stranu rieky Nitry. Bez odpadkov by bola zázračná, ale čo narobíš.  A mám rada Námestie slobody, keď sú Vianoce. No úplne najradšej sa túlam medzi policami v Hornonitrianskej knižnici.

Vanda Rozenbergová

Ukážky z literárnej tvorby Vandy Rozenbergovej si môžete vypočuť 11. 11. 2017 o 20:00 v rámci akcie Večer autorskej tvorby - PrievidzART v Art Pointe. Okrem Vandy vystúpia ďalší talentovaní autori z Prievidze a okolia. Hudobným hosťom bude kapela The Kreins. Tešíme sa na Vás!

Všetky jej knihy si môžete pozrieť tu

Hlavné menu