Úsmev Cup 2014 už pozná svojich víťazov

V sobotu 22.3.2014 ste mali možnosť na Hornej Nitre vidieť originálne futbalové podujatie.

V Športovej hale Prievidza sa totiž konal už 4. ročník Úsmev Cupu, ktorého hlavnými účastníkmi sú deti z detských domovov. Do futbalového turnaja sa mohol zapojiť celý Trenčiansky kraj. Organizátorom udalosti je už tradične prievidzská pobočka organizácie SPDDD Úsmev ako dar.   

            Na tohtoročný Úsmev Cup sa prihlásilo celkom 65 detí zo 6 detských domovov. Vzniklo tak 5 tímov, ktoré súťažili ligovým systémom „každý s každým“. Do absolútneho finále sa prepracovali tímy Detský domov Handlová a Detské mestečko Trenčín-Zlatovce. Prvenstvo napokon obhájili hráči Zlatoviec. Víťazom srdečne gratulujeme.

            Žiadny z mladých futbalistov sa za svoj športový výkon rozhodne nemusí hanbiť. Práve v DM  Trenčín-Zlatovce sa našiel najlepší strelec turnaja, Robo, ktorý dal súperom spolu 14 gólov. V tom istom družstve sme objavili aj najlepšieho brankára, Dušana, cez ktorého sa dostal len jediný gól. Futbalu však neholdujú iba chlapci, podľa pravidiel sa preto v každom tíme museli nachádzať dve dievčatá. Z nich sa najlepšou hráčkou Úsmev Cupu 2014 stala Monika z Handlovej.

            SPDDD Úsmev ako dar Prievidza by sa touto cestou tiež chcel poďakovať svojim výborným partnerom. O občerstvenie počas podujatia sa staral McDonald´s Prievidza. AS Trenčín zase poskytol cenu pre víťazov v podobe dresu podpísaného hráčmi a kalendár pre každé zúčastnené družstvo.

            Takisto ďakujeme všetkým, ktorí prišli alebo nás podporili akoukoľvek inou formou a tešíme sa na ďalší ročník. Je veľmi  dôležité, aby sa aj mladým, ktorí nemajú možnosť vyrastať so svojimi rodičmi, dostávalo malých- veľkých zážitkov. Spoločne im ich vieme poskytnúť a kráčať stále bližšie k cieľu

                                                                                    „...aby každé dieťa malo rodinu.“

Úsmev Cup 2014 už pozná svojich víťazov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úsmev Cup 2014 už pozná svojich víťazov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úsmev Cup 2014 už pozná svojich víťazov

Hlavné menu