Labutie jazero

Divadlá
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
-

Po úspešnom Festivale Ruského Klasického Baletu, ktorý sa konal v októbri 2019 v Bratislave, prichádza divadlo Moscow State Ballet opäť na Slovensko. V rámci česko-slovenského turné predstavia v apríli 2021 najslávnejší balet na svete – Labutie jazero. Čarovnú atmosféru a krásny príbeh v podaní skvelých umelcov v kombinácii s farebnými dekoráciami a úžasnými kostýmami zažijete v utorok, 13. apríla 2021 o 18.00 h v Dome kultúry Prievidza.

Divadlo Moscow State Ballet

je divadlom klasického baletu. Primabalerínou je absolventka Akadémie Moskovského Štátneho Akademického Boľšého Divadla - Ľudmila Titova. Noviny The Gulf Time ju nazvali "balerína a učiteľka svetovej triedy". Ľudmila Titova sa stala jednou z hrdiniek dokumentárneho filmu o histórii baletu "Symboly ruského baletu". Prioritnou činnosťou divadla je zachovávanie najlepších tradícií ruskej školy klasického baletu. Ruský balet je predovšetkým o emóciách a vnútorných pocitoch duše vyjadrených tancom. Súbor divadla tvoria absolventi najlepších baletných škôl v Rusku, ktorí majú okrem vysokej úrovne technických zručností aj vynikajúce herecké schopnosti, teda schopnosť úplne sa reinkarnovať na javisku. Do divadla boli pozvaní aj poprední sólisti Moskovského Štátneho Akademického Boľšého Divadla a Mariinského Divadla z Petrohradu. Súčasťou repertoáru divadla sú celovečerné balety, doplnené úžasnými farebnými dekoráciami a kostýmami, ktoré najviac vystihujú ducha danej doby. Divadlo úspešne účinkuje po celom svete, diváci z Nemecka, Španielska, Talianska, USA, Brazílie, Kórei, Číny a mnohých ďalších krajín s potešením vítajú každú návštevu Moscow State Ballet.

Labutie jazero

je najslávnejším baletom na svete s hudbou Petra Iľjiča Čajkovského. Tento balet bol prvýkrát predstavený 4. marca 1877 na javisku Moskovského Boľšého Divadla, kde vystúpili umelci cisárskeho súboru. Odvtedy zostáva najobľúbenejším baletným predstavením divákov po celom svete. Príbeh lásky princa Siegfrieda a princeznej Odette, premenenej na bielu labuť zlým čarodejníkom Rothbartom, ktorý sa snaží zabrániť kúzlu a v neuveriteľnom boji medzi dobrom a zlom, nakoniec zvíťazí dobro.

Vstupné: 48,00 €. Vstupenky sú v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza.


Odporúčané akcie