Quantcast

Mužské oddelenie - Preložené na 25. 6. 2021!

Divadlá
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

Na základe protiepidemických opatrení ústredného krízového štábu SR sa predstavenie prekladá na piatok, 25. júna 2021 o 19.30 h v Dome kultúry Prievidza. Zakúpené vstupenky zostávajú v platnosti.


Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou herečkou Katarínou Kolníkovou. Súčasná trpká či clivá komédia „Mužské oddelenie“ nepriamo nadväzuje na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie. Srdečne vás preto pozývame na toto jedinečné divadelné predstavenie, v ktorom sa vskutku rozmanitá spoločnosť obdarená najrôznejšími neduhmi stretáva v štátnej nemocnici a napriek rôznym chorobám, či osudom nestráca chuť žiť. 

Ako na každom inom oddelení, aj na tom mužskom sa stretávajú ubolení  pacienti, preťažení lekári a prepracované sestričky. Budete mať preto možnosť sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového  futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky. Ich pestro popretkávané osudy so  strastiplnými, no predovšetkým humornými situáciami a príbehmi, nakoniec  viac porozprávajú o ubolených dušiach než telách.

V inscenácii spoznáte všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Samuel Spišák atď.), ale najmä typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.

Vstupné: 19,00 €. Dopredaj vstupeniek v pokladni DK PD.

Tešíme sa na vás!

Odporúčané akcie