Quantcast

Pyžamo pre šiestich - Preložené na 24. 01. 2022!

Divadlá
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

‼️ POZOR ZMENA TERMÍNU ‼️

Vzhľadom na trvajúcu situáciu s pandémiou COVID-19 a z technických príčin sa divadelné predstavenie prekladá na 24. januára 2022. Vstupenky zostávajú v platnosti. V prípade, že vám nový termín nevyhovuje, vstupenky zakúpené v pokladni Domu kultúry Prievidza je možné vrátiť do 7. novembra 2021. Za pochopenie ďakujeme.


Pre veľký úspech sa k nám opäť vracia bláznivá komédia, v ktorej  nebude núdza o pikantné situácie, nekonečne prekvapivé zvraty či spontánne výbuchy smiechu v hľadisku. Toto všetko ponúka divadelná hra  Marca Camolettiho – „Pyžamo pre šiestich“, ktorá obletela celý svet a je voľným pokračovaním hry Tri letušky v Paríži. Dĺžka predstavenia: 90 minút.

Sú hry lásky mocnejšie ako geniálny plán a nepriestrelné alibi? Nič  nie je isté, pretože aj každý dokonalý plán môže dostať trhliny … a aj  dostane. Bernard je šarmantný Francúz s fantastickým plánom – manželka  má stráviť víkend u svojej matky a on si plánuje pozvať na okúzľujúci  francúzsky vidiek svoju milenku. Alibi mu poskytne jeho dávny priateľ.  Ale, to by nebol skvelý autor Marc Camoletti, aby svoje postavy na  javisku nepotrápil. Bláznivá zápletka inšpirovaná samotným životom  odštartuje večer plný zábavy a smiechu.

Réžia: Eduard Kudláč

Scéna a kostýmy: Eva Kudláčová Rácová

Hrajú: Richard Stanke (v alternácii s Petrom  Sklárom), Ján Dobrík, Danica Jurčová, Gabriela Škrabáková, Iveta  Pagáčová a Michal Rovňák.

Richard Stanke je stálym členom činohry SND a  pravidelne hosťuje v niekoľkých slovenských divadlách. S odvahou sa  púšťa aj do nevyskúšaných divadelných foriem, netypických žánrov či  produkcií iných divadiel. V roku 2016 získal cenu DOSKY za najlepší  mužský herecký výkon v najlepšej inscenácii sezóny, Fanny a Alexander.  Na televíznej obrazovke sa objavuje už od detstva a za ten čas hral  v nespočetnom množstve inscenácií a filmov.

Peter Sklár účinkoval v divadlách GunaGu či L+S, na  obrazovkách sa stal populárnym vďaka zábavnej relácii S.O.S., neskôr sa  stal hlavnou postavou seriálu Mafstory a dnes úspešne úraduje ako  starosta v Hornej Dolnej.

Ján Dobrík je stálym členom Mestského divadla  Žilina. Predtým účinkoval v Slovenskom národnom divadle, spolupracoval s  divadlom Aréna a so Slovenským komorným divadlom v Martine. Jeho tvár  sa prvýkrát dostala do povedomia širšieho okruhu divákov v seriáli  Divoké kone. V súčasnosti účinkuje v seriáli Som mama.

Danica Jurčová hosťovala v SND, na  Novej scéne, divadle Astorka Korzo ´90 či u našich západných susedov.  Divákom sa predstavila v pokračovaní ikonického českého seriálu  Nemocnica na okraji mesta – nové osudy, či vo filmoch Milenci a vrazi,  Bestiář a mnohých ďalších. Na slovenských obrazovkách ste ju mohli  vidieť v seriáli Panelák.

Gabriela Škrabáková účinkovala v niekoľkých  slovenských divadlách – v SND, na Novej Scéne, v divadle Astorka Korzo  ´90, Divadle Andreja Bagara, GUnaGU, či v divadle West. Hrala  v niekoľkých slovenských a zahraničných filmoch, na televíznych  obrazovkách sa objavila v seriáli Panelák.

Iveta Pagáčová je v súčasnosti  členkou umeleckého súboru Mestského divadla Žilina. Hosťovala v  Slovenskom národnom divadle, Štátnom divadle Košice a tiež v  inscenáciách divadla Pôtoň. Účinkovala v seriáli Ministri.

Michal Rovňák po skončení štúdia herectva 10 rokov  účinkoval v Trnavskom divadle (dnes Divadlo Jána Palárika), hosťoval  v divadle Aréna, na Novej Scéne, v Prešporskom divadle a aktuálne hrá  v divadle Ludus. Účinkoval v detskej relácii Kakao, na ktorej sa aj  scenáristicky podieľal, v seriáloch Mesto tieňov, Ordinácia v ružovej  záhrade a Susedia.

Vstupné: 19,00 €. Vstupenky sú v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza alebo v sieti Ticketportal a predpredaj.sk.

Odporúčané akcie