MENO alebo Komédia, ktorá sa našťastie nestala Vám…

Žáner:
23.05.2018 - 19:00 - 21:00
Brilantná komédia podľa najlepšej francúzskej tradície v podaní hercov Štúdia L+S. Ponorte sa do hry na pravdu a zistite, ako jeden večer neľútostnej úprimnosti zamáva s rodinnými aj kamarátskymi vzťahmi.

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vás pozýva na brilantnú komédiu podľa najlepšej francúzskej tradície v podaní hercov Štúdia L+S, ktorá sa uskutoční v stredu, 23. mája 2018 o 19.00 h v Dome kultúry Prievidza. Ponorte sa do hry na pravdu a zistite, ako jeden večer neľútostnej úprimnosti zamáva s rodinnými aj kamarátskymi vzťahmi.

Inscenácia Meno pochádza od francúzskej dvojice Matthieu Delaporteho a Alexandre de La Patellièreho. S obrovským úspechom sa hrala v Paríži, kde sa stala po svojom uvedení komédiou roka a získala Molièrovu cenu. Neskôr ju uviedli v šestnástich ďalších krajinách a v roku 2012 vznikol na jej motívy vo Francúzsku aj celovečerný film.

Pierre Garaud žije aj s manželkou Elisabeth naoko usporiadaným parížskym životom. Keď Elisabethin brat  Vincent so svojou tehotnou ženou Annou a rodinným priateľom Claudom prídu ku Garaudovcom na večeru, spustí sa séria dohadov o tom, aké meno chcú dať budúci rodičia svojmu dieťaťu.  Nevinné priateľské rozhovory pri večeri napokon vyústia do odhaľovania tajomstiev, ktoré zásadne zasahujú do života celej rodiny.

Autor: Matthieu Delaporte, Alexandre de La Patellière
Réžia: Jakub Nvota
Preklad: Elena Flašková
Účinkujú: Z. Mauréry, V. Hajdu, R. Stanke, L. Hurajová, K. Mikulčík
Scénografia: Lucia Šedivá
Produkcia: Lucia Hurajová, Ľudmila Kružliaková

Dĺžka predstavenia: cca 110 min. bez prestávky

Vstupné: 17,00 € v predpredaji, 20,00 € v deň konania sa podujatia, vstupenky už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza.

Meno

 

 

Hlavné menu