Rozprávkové leto na námestí

Divadlá
Námestie slobody Prievidza
16.8.2018 - 18:00

Mesto Prievidza v spolupráci s Kultúrnym a spoločenským strediskom v Prievidzi pripravilo pre všetky deti počas prázdnin bohatý program pod šírym nebom priamo v centre mesta!

Deti sa aj toto leto môžu tešiť na Letnú čitáreň, ktorá bude opäť umiestnená priamo na Námestí slobody v termíne od 2. júla do 17. augusta 2018! K dispozícii budú knihy a periodiká z Mestskej knižnice M. Mišíka, ktoré si návštevníci budú môcť bezplatne požičať a čítať v priestoroch Letnej čitárne. K tomuto účelu budú k dispozícii pohodlné podmienky a budete sa cítiť ako doma v obývačke J Čítať sa bude dať na sedacích vakoch, lavičkách v blízkom okolí, prípadne na tráve či deke. Ak si návštevníci budú chcieť od čítania oddýchnuť, môžu vymeniť čítanie za spoločenské hry, kresliť si či iné aktivity. 

V Letnej čitárni bude prítomný koordinátor, ktorý podá informácie o aktuálnej ponuke sprievodných podujatí, poradí pri výbere kníh a podobne. Tiež bude možnosť výmeny knihy za knihu, čiže priniesť ľubovoľný titul a vymeniť ho za iný z ponuky Letnej čitárne – samozrejme bezplatne a taktiež tu bude možnosť kúpiť si knihu za symbolickú cenu 0,40 €. Utŕžené peniaze z predaja sa použijú na nákup nových kníh a obnovu knižného fondu Mestskej knižnice Mikuláša Mišíka v Prievidzi.

V rámci sprievodného programu v priestoroch Letnej čitárne sa môžete tešiť aj na tvorivé dielne s Ninou, čítanie pre najmenších s tetou Katkou a mnoho iného. Prevádzková doba Letnej čitárne bude len v prípade priaznivého počasia a to v pondelok až piatok, v čase od 10.00 do 17.00 h.

Zároveň vás pozývame na divadelné rozprávky, ktoré sa uskutočnia v priestoroch Letnej čitárne na pódiu.

Rozpis divadelných predstavení pre najmenších:

12. 7. o 18.00 h Divadlo zo šuflíka – Zlatá rybka
19. 7. o 18.00 h Divadlo na hojdačke – Posledný dinosaurus
26. 7. o 18.00 h Divadlo Severka – O dvoch hrochoch

2. 8. o 18.00 h Divadlo Natraky – Guľko Bombuľko
9. 8. o 18.00 h Divadlo z klobúka – Čarodejnícka škola kúziel a mágie
16. 8. o 18.00 h Divadlo pri kolkárni – Kiki a Kuky

Všetky spomínané aktivity budú pre návštevníkov zadarmo. Tešíme sa na vás! V prípade dažďa sa podujatie neuskutoční. Zmena programu vyhradená.

 

RL

Odporúčané akcie