Hlboko (Djúpið / The Deep)

24.04.2014 - 18:00
Silný, záhadný, a pritom skutočný ľudský príbeh, ktorý sa stal na Islande legendou, inšpiroval slávneho islandského režiséra, scenáristu a herca k nakrúteniu filmu.

Hlboko (Djúpið), Island, 2012, 95 min.
V marci 1984 otriasla Islandom správa o šokujúcej udalosti.
Réžia: Baltasar Kormákur

Po nečakanej prudkej búrke sa niekoľko kilometrov od pobrežia potopila rybárska loď s celou posádkou. Jeden jej člen však poprel všetky fyzikálne zákony a prežil. Guli strávil šesť hodín v ľadovom oceáne a celkom sám, bez pomoci, doplával až k brehu islandského ostrova a potom prekonal strastiplnú cestu po pevnine cez pusté lávové pole. Lekári podrobili Guliho mnohým testom, no dodnes ostáva záhadou ako mohol taký nápor vydržať.

Silný a záhadný, a pritom skutočný ľudský príbeh, ktorý sa stal na Islande legendou inšpiroval slávneho islandského režiséra, scénáristu a herca k nakrúteniu filmu, ktorý prerozpráva celú nešťastnú udalosť a priblíži následnú mediálnu smršť, ktorú táto udalosť spôsobila. Na pozadí dobrodružného príbehu jednotlivca rozvíja tému sily ľudskej vôle a odhodlania Islanďanov prežiť v nehostinnej krajine za každú cenu.

Hrajú: Ólafur Darri Ólafsson, Jóhann G. Jóhannsson, Þorbjörg Helga Þorgilsdóttir, Theodór Júlíusson, María Sigurðardóttir, Björn Thors

http://www.csfd.cz/film/324791-hluboko/

Hlavné menu