MFFK Febiofest 2020 - Zrušené!

Filmový klub
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
-

Na základe protiepidemiologických opatrení ústredného krízového štábu SR sa "MFFK Febiofest" ruší.


Ďalší ročník Medzinárodného festivalu filmových klubov Febiofest 2020! Festival je organizovaný Asociáciou slovenských filmových klubov – ASFK. ASFK združuje viac než 50 kín a filmových klubov po celom Slovensku a patrí medzi najdôležitejšie slovenské distribučné spoločnosti zamerané na artové snímky.                                                   

"Zaostrené na dobrý film", to bude hlásať blížiaci sa Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest, ktorý sa v Prievidzi uskutoční v termíne od 20. októbra do 22. októbra 2020. Vo svojej 27-ročnej histórii si už po druhý raz zvolil tému, ktorá bude leitmotívom programu s vyše stovkou zahraničných a slovenských filmových noviniek.                                                   

Program:                                                   

utorok 20. október 2020

o 18.00 h, Divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

RAJ NA ZEMI

r.: Jaroslav Vojtek

Slovensko, 2019, 78 minút                                           

Dokumentárny film, zachytávajúci profesionálny aj súkromný osud slovenského novinára, reportéra a fotografa Andreja Bána. Režisér Jaroslav Vojtek sníma prostredníctvom intímnych rozhovorov a počas spoločných putovaní po svete osobný Andrejov príbeh, jeho zápas so samotou a psychickými problémami, či snahu nadviazať dlhodobý a funkčný vzťah, po ktorom túži. Paralelne film zaznamenáva tragické a komplikované príbehy súčasného sveta vo vojnových a krízových oblastiach, či utečeneckých táboroch.

streda 21. októbra 2020

o 18.00 h, Divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

ĎALEKO OD REYKJAVÍKU

r.: Grímur Hákonarson

Island, 2019, 92 minút                                        

Mlčanlivá Inga vlastní malé hospodárstvo v odľahlej dedinke na severe Islandu. Vplyvom nečakaných udalostí príde v priebehu niekoľkých dní o manžela, o väčšinu životných istôt a ocitá sa až po uši v dlhoch. Jej nešťastie z veľkej časti spôsobilo chamtivé farmárske družstvo, ktorého vedenie kvôli zisku šikanuje miestnych chovateľov. Keď ale zaženie do kúta doteraz nenápadnú ženu, narazí na tvrdý odpor. Inga už nemá čo stratiť a vydáva sa do boja. Bez strachu a plná odhodlania využíva všetky dostupné zbrane – ostré príspevky na Facebooku, mlieko i zásoby hnoja. Príbeh o silnej a tvrdohlavej žene sa odohráva v kulisách prekrásnej islandskej krajiny a je pretkaný jemnou severskou absurditou.

štvrtok 22. októbra 2020

o 18.00 h, Divadelná sála Domu kultúry v Prievidzi

PRE SAMU

r.: Waad Al – Khateab

Veľká Británia, 2019, 95 minút                                                   

Novinárke Waad Al-Khateab sa v obliehanom sýrskom Aleppe narodí dcéra Sama. Vzhľadom k tomu, že smrť je všade naokolo, rozhodne sa Waad nakrútiť pre ňu osobný denník, ktorý zachytáva život v drastických kulisách vojny a súčasne je i intímnym odkazom matky dcére. Výsledkom je jeden z najlepších dokumentov roku 2019, ktorý získal už 45 ocenení vrátane Európskej filmovej ceny a nominácie na Oscara.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní).


Odporúčané akcie