Out / r. György Kristóf / 2017

02.11.2017 - 18:00
Vôbec po prvýkrát, čo sa bude slovenská snímka, nakrútená v koprodukcii s Maďarskom a Českom, premietať v kinosále festivalového paláca.

Slovensko / Maďarsko / Česko, 2017, 88 min
Réžia: György Kristóf

Otrepané príslovie "Každý koniec je začiatkom niečoho nového" nebolo nikdy tak trefné ako v prípade päťdesiatnika Ágoston, Slováka maďarského pôvodu, ktorý príde o prácu a nechávajúc rodinu za sebou, vyráža na sever, smer Pobaltie, hľadať nové zamestnanie a zároveň si poriadne zarybárčiť. V lotyšskom prístave však na neho ako nového zvárača nečakajú práve s otvorenou náručou, skôr naopak, a to sme ešte len na začiatku jeho nepredvídateľnej, mierne smutnej, ale nie skľučujúcej odysey plnej bizarných stretnutí.

Vstupné: 2,00 € (ZŤP), 3,00 € (študenti a člen FK ´93), 4,00 € (ostatní)

recenzia: https://www.csfd.cz/film/504827-out/prehled/

 Producent Marek Urban sa k nominácii do Cannes vyjadril: „Už v samotnom námete sa ukrýval potenciál a som veľmi šťastný, že po piatich rokoch intenzívnej práce sa nám podarilo film dokončiť. Účasť na festivale je obrovskou satisfakciou.". Režisér snímky György Kristóf na margo nominácie zavtipkoval: "Možno mi po tomto úspechu umožnia dokončiť FAMU".
Pozrite si trailer a posúďte sami

Hlavné menu