Quantcast

SCANDI 2022 - Margrete - kráľovná severu

Filmový klub
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

Do Prievidze prichádza ďalší ročník prehliadky súčasnej severskej kinematografie – SCANDI 2022! Aj tento rok sa môžete tešiť na výber najnovších filmov z Dánska, Švédska, Nórska a Fínska. Škandinávska filmová produkcia prináša žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich oceňované na prestížnych festivaloch. V Prievidzi sa tento severský filmový festival bude konať od 1. februára až do 4. februára 2022, vždy od 18.00 h v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza.

PROGRAM:

piatok 4. február 2022 o 18.00 hod
Margrete – kráľovná severu
Dánsko/2021/120 minút
R: Charlotte Sieling

Píše sa rok 1402. Margrete sa podarilo to, čo žiadnemu mužovi pred ňou. Spojila Dánsko, Nórsko a Švédsko do mierovo orientovanej únie, ktorej sama vládne prostredníctvom svojho mladého adoptívneho syna Erika. Únia je však obkľúčená nepriateľmi, a tak Margrete plánuje manželstvo medzi Erikom a anglickou princeznou. Spojenectvo s Anglickom by únii zaručilo status vznikajúcej európskej veľmoci, ale hroziace sprisahanie môže zničiť Margrete a všetko, čomu verila.

Vstupné: 3,00 € (ZŤP, držitelia Jánskeho plakety a dôchodcovia s členským preukazom FK´93 ), 4,00 € (člen FK ´93), 5,00 € (ostatní). Podujatie sa koná v režime OP.

Odporúčané akcie