Quantcast

SCANDI 2022 - Tove

Filmový klub
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
Od do

Do Prievidze prichádza ďalší ročník prehliadky súčasnej severskej kinematografie – SCANDI 2022! Aj tento rok sa môžete tešiť na výber najnovších filmov z Dánska, Švédska, Nórska a Fínska. Škandinávska filmová produkcia prináša žánrovo pestré filmy, ktoré sú divácky atraktívne a zároveň mnohé z nich oceňované na prestížnych festivaloch. V Prievidzi sa tento severský filmový festival bude konať od 1. februára až do 4. februára 2022, vždy od 18.00 h v divadelnej sále Domu kultúry Prievidza.

PROGRAM:

utorok 1. február 2022 o 18.00 hod
Tove
Fínsko/2020/116 minút
R: Zaida Bergroth

Helsinky, 1945. Koniec vojny prináša maliarke Tove Janssonové pocit umeleckej a sociálnej slobody. Zatiaľ čo svoje umelecké sny sústredila na maľovanie, okúzľujúce príbehy o stvoreniach menom ‚Mumínci‘, ktoré vyprávala vydeseným deťom v protileteckých krytoch, rýchlo začali žiť svojím vlastným životom a priniesli medzinárodnú slávu a finančnú voľnosť. Jej túžba po slobode je vystavená skúške, keď stretáva divadelnú režisérku Vivicu Bandlerovou, ktorá v nej roznieti elektrizujúcu a pohlcujúcu lásku. Ale zatiaľ čo začína nachádzať svoju umeleckú identitu, objavuje pravú lásku, po ktorej túži, aby bola opätovaná, a jedine tým, že si vytvorí vlastnú cestu, sa môže naučiť byť slobodná. (Film Europe)

Vstupné: 3,00 € (ZŤP, držitelia Jánskeho plakety a dôchodcovia s členským preukazom FK´93 ), 4,00 € (člen FK ´93), 5,00 € (ostatní). Podujatie sa koná v režime OP.

Odporúčané akcie