Foto: BC Prievidza – KB Košice 96:81 (23:20,18:27,31:18,24:16) – stav série 3:2

Basketbal

Prievidza: Körner a Wisseh po 19, Marič 18, Stamenkovič 14, Batina 2 (Jašš 11, Rostampour 6, Stanojevič 5, Vojtek 2, Huljak, Hupka a Kádaši 0)

Košice: Dimič 16, Edwards a Vlahovič po 14, Baťka 11, Avramovič 0 (Baldovský 14, Jankovič 7, Keely 5)

TH: 20/14 – 17/14, Trojky: 10 – 11, Fauly: 23 – 27, Rozhodovali: Tomašovič, Zubák, Lamoš

Povedali po zápase:

Miljan Čurovič (tréner Prievidze): „Musíme byť spokojní po takomto víťazstve. Do druhého polčasu sme vybehli s nasadením a výsledok je, musím povedať, jednoznačný. Podali sme veľmi dobrý výkon a zaslúžene vyhrali o 15 bodov."

Marko Batina (hráč Prievidze): „Dnes rozhodla hlavne obrana, najmä obrana v druhom polčase, ktorá bola veľmi dobrá a agresívna. Pred poslednou štvrtinou sme mali náskok sedem bodov, ktorý sme ešte navýšili."

Richard Leško (asistent trénera Košíc): „Dnes vyhrala Prievidza zaslúžene. Zahrali sme veľmi slabo v obrane. Spravili sme veľké množstvo individuálnych chýb, a tak sme v dnešnom zápase nemohli pomýšľať na víťazstvo. Séria sa teraz sťahuje domov do Košíc. Všetci veríme, že sa nám podarí stav série vyrovnať."

Michal Baťka (hráč Košíc): „Dnešný zápas sme začali asi najlepšie v celej sérii, aj keď sme prvú štvrtinu nakoniec prehrali. Druhá štvrtina bola ešte lepšia, aj napriek tomu, že sme dostali vyše 40 bodov, tak sme polčas o šesť bodov vyhrali. Mali sme dobrú východiskovú pozíciu do druhého polčasu, ale tretia štvrtina nám ušla. V tej si vytvorili náskok, ktorý sme sa snažili do konca zápasu stiahnuť a zápas otočiť, ale spravili sme pár faulov, minuli niektoré strely spod koša a potom sa výsledok ťažko doťahoval, pretože ich hnalo dopredu fantastické publikum. Séria ešte nie je ukončená, ideme domov a budúcu sobotu sem chceme prísť na rozhodujúci zápas."

Hlavné menu