
Stand up comedy night
Stand up Comedy night!
Nový Woodstock Prievidza
Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví "špión, ktorý ,,kope,, za dobrých" (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách. Násilie
Stand up Comedy night!
Milovníci príbehov na stránkach kníh a filmových plátnach, zbystrite pozornosť. Hornonitrianska knižnica v Prievidzi v spolupráci so STERIO kinom pripravila pre všetkých čitateľov súťaž s názvom „S knižnicou do kina“. Ako sa zapojiť? Stačí, ak sa v období od 23. apríla do 31. mája 2025 zaregistrujete ako nový čitateľ, alebo si obnovíte svoje členstvo v knižnici.
Mladá učiteľka Juci sa snaží priniesť do školy nový, moderný prístup, zatiaľ čo nováčik Palkó, ktorý sa práve prisťahoval zo zahraničia, zápasí s rigidným a nekompromisným vzdelávacím systémom.
Život jedenásťročnej Zuzie, ktorej otec Piotr pracuje na železnici, sa zmení na nepoznanie, keď do jej života vstúpi Lampo, neobyčajný pes – cestovateľ.