Berkat ďakuje a rozpráva o Maroku

Iné akcie
Art point Prievidza
28.12.2012 - 17:00

[Popis]

Pozývame vás na rozprávanie o Berkate, transplantáciách v Afganistane a najmä o zážitkoch z našej cesty do dedinky Agouti v Maroku. Neskôr budeme premietať aj dokumentárny film z Jedného sveta Kráľovstvo pána Edhiho o príbehu pomoci tým, ktorí sa ocitli na okraji pakistanskej spoločnosti. Súčasťou programu bude aj výstava fotiek z aukcie Ľudia ľuďom. Budeme radi, ak si nájdete čas a strávite príjemný večer s Berkatom, ktorým by sme zároveň chceli symbolicky poďakovať za vašu celoročnú podporu!

-> ZÁŽITKY Z

MAROKA: Ivana, Jana a Janka v Maroku www.berkat.sk/agouti
Berkaťáčky Ivana, Janka a Jana sa vrátili z našej prvej zahraničnej do dedinky Agouti plné nových informácií a nápadov do ďalších projektov. Ako je vidieť na fotkách, sliepky aj ovce sa majú dobre a dievčatá do školy chodia rady.

-> VÝSTAVA FOTIEK: E-aukcia Ľudia ľuďom www.berkat.sk/ludialudom
Výstava fotiek českých a slovenských autorov, ktoré sa dražili v prospech Berkatu. Prezentujeme snímky Andreja Bána, Alana Hyžu, Janky Čavojskej, Honzu Šibíka, Márie Candrákovej a ďalších.

-> PREMIETANIE FILMU: Kráľovstvo pána Edhiho www.berkat.sk/edhiho
Pán Edhiho a jeho žena Bilquis z pakistanského Karáčí pomáhajú všetkým, bez ohľadu na vierovyznanie, farbu pleti, národnosť alebo kastu. Denne sa púšťajú do boja s veternými mlynmi v podobe predsudkov a strnulosti patriarchálnej pakistanskej spoločnosti. Založili a prevádzkujú nonstop záchrannú službu, na ktorú je napojených viac než tristo zdravotníckych zariadení. V azylových domoch poskytuje nadácia pána Edhiho prístrešok a podporu týraným a ostrakizovaným ženám, sirotám, telesne a mentálne postihnutým, ale tiež bezdomovcom, žobrákom a drogovo závislým. Teda všetkým tým, ktorí skončili v konzervatívnej krajine na okraji spoločnosti.

Odporúčané akcie