FASHION SWAP V JABLONI

Iné akcie
Galéria Jabloň - Prievidza
-

Prvý fashion swap v Prievidzi! 

12. októbra 2019 od 14.00 do 18.00

vstupné: 3,00 €

príjem vecí v piatok 11. októbra 2019 od 15.00 do 18.00

Čo je fashion swap?

Fashion swap je podujatie, ktoré má módny a ekologický charakter. Jeho cieľom je obnovenie šatníka spôsobom, ktorý je šetrný k životnému prostrediu. My, ľudia sme už raz takí, stále bažíme po nových kúskoch, chceme sa parádiť a fintiť. No móda je jedným z najviac znečisťujúcich priemyslov na svete. Tak čo s tým ideme urobiť? Riešenie je jednoduché – nenakupuj, swapuj!

Ako to teda bude vyzerať v praxi? 

  • Prinesiete oblečenie, ktoré vám dlhšie leží v skrini do Galérie Jabloň v Prievidzi deň pred swapom (11.10.2019 od 15.00 do 18.00).
  • My oblečenie, topánky, doplnky roztriedime a poukladáme.
  • Prídete v deň swapu (12.10.2019 od 14.00 do 18.00), zaplatíte symbolické vstupné a hor sa do swapovania – čo sa vám bude páčiť a sedieť, si jednoducho vezmete.

Tí z vás, ktorí prinesú na swap aspoň päť kúskov, majú vstup zdarma + dostanú od nás malý ekodarček.

Čo priniesť na swap?

Čisté, nepoškodené oblečenie, topánky a kabelky, ktoré by ste sa nehanbili posunúť najlepšej kamarátke, bratovi, kolegom. Prineste kúsky, ktoré sú síce pekné, ale z rôznych príčin ich nenosíte (zmena váhy, vkusu, nepremyslený nákup). Cieľom swapu je dostať toto oblečenie k ľuďom, ktorí ho lepšie a častejšie využijú. Swapujeme dámske, pánske aj detské oblečenie všetkých farieb a veľkostí.

Čo nepriniesť na swap? 

Špinavé, poškodené a znehodnotené kúsky. Nechceme pôsobiť nevďačne, ale prosíme vás, nenoste nám veci, v ktorých by ste sa hanbili vyniesť smeti. Oblečenie, ktoré nemá potenciál poslúžiť druhému, na fashion swap nepatrí. Swap nefunguje na princípe – donesiem poškodené kúsky a vymením ich za nové. Ide o kolobeh zánovného, no stále pekného oblečenia. Na čo priniesť veci, ktoré druhým neposlúžia? Keď všetci prinesieme nepoškodené a kvalitné kúsky, budeme si môcť také aj odniesť.

Vidíme sa 12. októbra 2019 od 14.00 do 18.00 v Galérii Jabloň v Prievidzi.

Viac info: FASHION SWAP V JABLONIOdporúčané akcie