Fašiangový sprievod mestom a pochovávanie basy

13.02.2018 - 16:00 - 23:59
Pridajte sa k nám do tradičného sprievodu, ktorého súčasťou sú tanečníci z FS Malý Vtáčnik, FS Vtáčnik a FS Senior Vtáčnik a obyvatelia Necpál zo združenia FanNecpaly. Začíname na Námestí slobody a končíme v DK Necpaly.
 
Fašiangy! Presne tak sa nazýva obdobie od Troch kráľov do Popolcovej stredy, ktorou  sa začína 40-dňový pôst pred Veľkou nocou. Posledná tanečná zábava sa koná vo fašiangový utorok v rôznych podobách. 
 
Koniec fašiangov symbolizovalo pochovávanie basy a nástup pôstu, počas ktorého boli zábavy pri muzike zakázané. Pridajte sa k nám do tradičného sprievodu, ktorého súčasťou sú tanečníci z FS Malý Vtáčnik, FS Vtáčnik a FS Senior Vtáčnik a obyvatelia Necpál zo združenia FanNecpaly. Začíname na Námestí slobody a končíme v DK Necpaly. 
 
Príďte v maskách a vytvoríme očarujúci Fašiangový sprievod mestom, ktorý sa bude konať 13. februára 2018 o 16.00 h pred Mestským domom a pokračujeme až ku Kultúrnemu domu v Necpaloch, kde sa od 18.00 h začína tradičné lúčenie sa s fašiangami, pochovávaním pani Basy, s hudobnou skupinou Necpalanka.
Vstupné: 5,00 € (v cene je prípitok, minerálka a slané pochutinky). Alkohol a občerstvenie z vlastného batôžka.
Informácie a predpredaj (rezervácie) na telefónnom čísle: 0904 752 754
 
FZ

Hlavné menu