Festival Digitálnych Nomádov 2017

24.06.2017 - 10:00 - 17:00
Digitálni nomádi sú ľudia, ktorí žijú a vyznávajú slobodný životný štýl. Digitálni preto, lebo na prácu im stačí laptop s pripojením na internet a nomádi preto, lebo často cestujú – nežijú usadene na jednom mieste či v jednej krajine.

Moderné technológie im umožňujú pracovať odkiaľkoľvek a pre kohokoľvek na svete.

Snahou organizátorov festivalu je priblížiť tento životný štýl širokému publiku, rozšíriť portfólio pracovných možností najmä mládeži, ale aj búrať stereotypy a nadmerné očakávania od práce cez internet a cestovania do rôznych kútov sveta.

***** PREZENTUJÚCI *****

- LUBO JURÍK

Téma: Základy digitálneho nomádstva

Bio: Lubo je inšpiratívny bloger, autor online kurzov a milovník Ázie, ktorý žil 3 roky v Austrálii a ďalšie 3 roky v rôznych krajinách východnej a juhovýchodnej Ázie. Na blogu Sám Sebe Pán™ píše o pozitívnom myslení a prekonávaní samého seba, kurzami Zarábaj Ako Pán™ pomáha ľuďom uskutočňovať svoje sny, organizuje Festival Digitálnych Nomádov a čoskoro vydáva svoju prvú knihu Láska k Aziatkám.

Web: SámSebePán.sk

- MATOUŠ VINŠ

Téma: Ako plánovať nomádske cesty z hľadiska presunov, ubytovania a rozvrhnutia času

Bio: Matouš je jedným z najznámejších a najcharizmatickejších digitálnych nomádov z Čiech. Svoje bohaté skúsenosti s cestovaním pretavil do knihy Travel Bible, ktorá v Čechách aj na Slovensku zožala veľký úspech. Okrem toho píše, fotí, prednáša a svojim klientom spravuje reklamné kampane na Facebooku.

Web: Matous-Vins.cz

- BOHUMILA ĎURIŠOVÁ

Téma: Ako zarábať z domu ako virtuálna asistentka… aj keď si na materskej dovolenke

Bio: Bohumila – prezývkou Binna – začala zarábať cez internet krátko po narodení jej syna, počas materskej dovolenky. Dnes je profesionálnou virtuálnou asistentkou, jedným z najlepších predajcov na Jaspravím.sk, majiteľkou a autorkou online magazínu pre ženy Nádherná.sk a koordinátorkou a školiteľkou virtuálnych asistentiek pre Eženy.sk.

Web: Bohumila.eu

- JANKA SCHWEIGHOFEROVÁ

Téma: Ako cestovať šikovne a lacno

Bio: Janka je vždy vysmiata cestovateľská “hackerka”, ktorej poslaním je pomáhať ľuďom cestovať šikovne a lacno do exotických destinácií ako Zanzibar, Maldivy, či Seychely. Živí ju iba jej blog, predaj knihy Precestuj svet bez miliónov na účte, konzultácie a rôzne prednášky.

Web: Travelhack.me

- OLIVER KRIŠKA

Téma: Remote práca – Ako robiť z domu do celého sveta

Bio: Oliver je senior programátor a IT konzultant, ktorý pomáha startupom s optimalizáciou systémov a procesov. V minulosti pracoval pre americké startupy a manažoval medzinárodný tím. Aktuálne je technickým riaditeľom slovenského startupu BeeSafe a spoluzakladateľom a prevádzkovateľom portálu KadeTade.com. Vo voľnom čase aktívne pomáha komunite a cestuje.

Web: https://about.me/quatermain

- MATÚŠ KOVÁČIK

Téma: Vedie cesta k slobode cez digitálne nomádstvo?

Bio: Matúš je informatik, ktorého zlákala psychológia. Cez Naucmesa.sk prednáša o komunikácii, vzťahoch a sebapoznaní, na blogu Slobodavpraci.sk píše o slobode v práci a vzdelávaní, a na diaľku vedie občianske združenie a “slobodnú” firmu DigitalNomads.sk. Svoju nezávislosť na lokalite využíva vo svoj prospech a veľa cestuje.

Web: Matus.in

***** LOKALITA *****

Festival sa koná v kultúrnom stredisku Art Point (bývalé kino Baník) v Prievidzi, neďaleko turistických Bojníc.

***** PRIEBEH PODUJATIA *****

Predstaví sa vám spolu 6 rečníkov, z ktorých každý bude mať 30 minút na svoju tému a 15 minút na diskusiu, nasledovanú 15-minútovou prestávkou.

09:00 - 10:00 - Registrácia
10:00 - 13:00 - Prvé 3 prezentácie
13:00 - 14:00 - Obedná prestávka
14:00 - 17:00 - Druhé 3 prezentácie
17:00 - Koniec oficiálnej časti podujatia
19:00 - 22:00 - Neformálne networkingové posedenie s rečníkmi a účastníkmi podujatia

***** STRAVOVANIE *****

- V priestoroch Art Kafé (priamo v budove) budete mať možnosť zakúpiť si občerstvenie.
- Počas obednej prestávky (13:00 - 14:00) budete maž možnosť navštíviť niektoré z blízkych stravovacích zariadení.

***** UBYTOVANIE *****

Účasť na festivale sa dá spojiť s návštevou blízkych Bojníc s množstvom turistických atrakcií (Bojnický zámok, ZOO, kúpele, sokoliari…). Účastníci majú taktiež možnosť zúčastniť sa neformálneho networkingového posedenia v predfestivalový večer (piatok 23. júna), prípadne biznis raňajok po festivale (nedeľa, 25. júna).

Odporúčame vám zabezpečiť si ubytovanie čo najskôr, pretože počas festivalového víkendu sú v Bojniciach Rozprávky na zámku a iné podujatia, kvôli ktorým sa predovšetkým ubytovania s nižšou cenou môžu čoskoro vypredať.

***** VSTUPNÉ *****

Cena celodennej vstupenky pre 1 osobu: 6 €
Cena celodennej vstupenky pre študentov: 3 €

Vstupenky si môžete zakúpiť online na http://vstupenky.festivalnomadov.sk/e/1/festival-digitalnych-nomadov-2017

nomadov

Hlavné menu