Preložené na iný termín - Festival poctivých vín - Bojnice 2020

Iné akcie
Bojnice
-

Veľmi nás to mrzí, ale z dôvodu sprísnenia protipandemických opatrení od 15.10.2020, sme nútení preložiť festival na iný termín. O novom termíne Vás budeme dopredu informovať.

V Bojniciach sa v sobotu 17.10.2020 uskutoční druhý ročník festivalu poctivých vín www.bojnicevino.sk

Historické pramene uvádzajú, že na území Bojníc sa dorábalo víno už v 15. storočí. A legenda dodáva, že bolo také kyslé, že by ho nepili ani kočiši grófa Pállfyho na Bojnickom zámku... 

Nuž čo je pravdy na tomto tvrdení, dnes už ťažko zistíme, keďže vinice tu zanikli v priebehu 18. storočia najmä plienením vojsk za protihabsburských povstaní. Samozrejme, víno sa pilo naďalej, len sa dovážalo z iných oblastí. Bojnický festival poctivých vín chce nadviazať na historické súvislosti vínnej kultúry v regióne Hornej Nitry a predstaviť milovníkom tohto lahodného moku originálne vína zo Slovenska i sveta. Festival spája zážitok degustácie poctivých vín s konkrétnym príbehom ľudí, ktorí tieto vína svojím umom a rukami tvoria, spolu s jedinečnou atmosférou mestečka s najromantickejším zámkom na Slovensku, vďaka čomu Bojnice nazývajú Avignon strednej Európy. Zároveň má snahu predstaviť najlepšie reštaurácie a vinotéky, ktoré tu dnes na gastro scéne pôsobia (sú partnermi podujatia). Deväť skvelých vinárstiev ponúkne na degustáciu svoje poctivé vína. Organizátorom festivalu je Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Horná Nitra-Bojnice. Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

UPOZORNENIE:  Koncept festivalu je v súlade s platnými obmedzeniami. Nakoľko ide o 9.  zastávok po celých Bojniciach, nikde nebude veľká koncentrácia  návštevníkov. Na všetkých zastávkach budú dodržiavané hygienické  opatrenia.

9 vínnych zastávok = 9 originálnych vinárstiev = mnoho poctivého vína

Festivalová ochutnávka vín začína o 11.00 a potrvá do 18.00 hod.
Všetkých 9 vínnych zastávok je v dosahu historického centra mesta  Bojnice v rámci príjemnej prechádzky pešo (orientačná mapka je súčasťou  vínnej info brožúrky).

Cena degustačného pasu na Bojnický festival poctivých vín je 20,- €/osoba,
pričom úplne celú sumu (20,- €) môžete použiť na degustáciu a nákup vín.

 

V cene pasu je:

  • degustačný pohár s logom akcie a držiakom na krk,
  • vínna info brožúrka (zoznam vinárstiev a prezentovaných vín, mapka 9-tich vínnych zastávok na území Bojníc),
  • 40 ks degustačných kupónov v hodnote á 0,50 €/ks. Ceny degustačných  vzoriek budú rôzne podľa hodnoty vína, platidlom sú kupóny. Ďalšie  degustačné kupóny je možné dokúpiť počas podujatia. Za samotný vstup na  festival sa neplatí (vstupné je zdarma).

Degustačný pas na festival je možné zakúpiť v deň konania podujatia –  sobota 17.10.2020 v čase 10.00 – 16.00 hod. na adrese: Hviezdoslavova  ulica č. 34 / Bencovje grunt – Múzeum remesiel, Bojnice (centrum mesta).

prípadne online: https://bojnicevino.sk/rezervacia-listkov/

 

Snahou festivalu je predstaviť autentické, moderné vinárstva s príbehom zo Slovenska i zahraničia a ich poctivé vína.

limitovaný počet účastníkov Festival poctivých vín - Bojnice 2020 max. 333 osôbVstupenky

Odporúčané akcie