Leto na Bojnickom zámku 2019

Iné akcie
Bojnický zámok
-

Programová ponuka SNM – Múzea Bojnice bude bohatá aj počas letných prázdnin. Na svoje si zaiste prídu milovníci histórie, turisti túžiaci po poznaní i vyznávači zábavy.

Pre rodiny s deťmi prinesie múzeum počas leta detské prehliadky, ktoré spájajú poznanie so zábavou. Každý deň o 10:00 budú môcť detskí návštevníci prostredníctvom Čarovného príbehu pána Bartolomeja objavovať život v minulosti a porovnávať ho so súčasnosťou. Denne o 15:00 budú môcť deti a ich rodičia vďaka Hre na minulosť spoznávať spoločne so slúžkou Betkou za pomoci starých kufríkov osudy bývalých obyvateľov zámku.

Letnú ponuku múzea doplnia aj večerné prehliadky zámku, ktoré okrem rozprávania o histórii prinesú i legendy a jedinečnú atmosféru. Navštíviť zámok po zotmení bez potreby predchádzajúcej rezervácie bude možné vo vybraných termínoch so začiatkom  o 20:00 h. Večerné prehliadky pre verejnosť sa uskutočnia 5.7.,6.7., 19.7., 20.7.,2.8., 3.8., 16.8., 17.8., 30.8. a 31.8.2019.

Bojnický zámok počas letných mesiacov navštevuje množstvo zahraničných návštevníkov, pre ktorých múzeum pripravilo pravidelné vstupy s anglicky a nemecky hovoriaci sprievodcom. Jednotlivci i skupiny bez predchádzajúcej rezervácie sa budú môcť pripojiť k anglicky vedenej prehliadke denne o 11:00 a 16:00, k nemecky vedenej prehliadke denne o 14:00 h. 

Leto v Bojniciach je už tradične úzko prepojené s koncertmi Bojnického hudobného leta, ktorých časť sa koná v Huňadyho sále pod skvostným barokovým lustrom.

Prvú polovicu letných prázdnin spestrí návštevníkom Bojníc aj atraktívna výstava Reštaurátor/lekár starožitností odhaľujúca pozadie reštaurovania zbierkových predmetov.

 Novinkou pre mnohých návštevníkov bude aj nové usporiadanie prehliadkovej trasy. Návštevníci si môžu vybrať z dvoch okruhov. Zámocký okruh sprevádzaný lektorom priblíži bývanie šľachty, Galerijný okruh bez sprievodcu predstaví to najlepšie z podkladov múzea.  Počas letných prázdnin je múzeum otvorené denne od 9:00 do 17:00 h.

Odporúčané akcie