Literatúra na cestách: Jozef Heriban, Tamara Heribanová a Marek Mittaš

27.09.2012 - 17:00 - 20:00
Autorské čítanie a beseda pre všetkým milovníkov súčasnej modernej slovenskej prózy. Jozef Heriban, Tamara Heribanová a Marek Mittaš, spisovatelia a členovia Slovenského centra PEN, sa predstavia v príjemnom prostredí Hotela Bojnický vínny dom.

Bojnice, Hotel Bojnický vínny dom

Vstup voľný!
 

Jozef Heriban,

spisovateľ a scenárista. Jedenásť rokov pôsobil v Slovenskej filmovej tvorbe v Bratislave ako dramaturg, scenárista, režisér a vedúci skupiny hraných filmov. Je autorom rozhlasových hier, kníh, filmových a televíznych scenárov. Mnohé z nich boli ocenené na rozhlasových a filmových medzinárodných festivaloch.
1996 - Niekto na mňa stále píska
2008 - Intimita vlkov
2009 - Posadnutosť
2010 - Ružový trojuholník
2011 - Schovaný, neschovaný, idem

Tamara Heribanová,
novinárka, spisovateľka a moderátorka. Už počas strednej školy písala fejtóny, poviedky a prozaické fragmenty, ktoré boli uverejňované online či v printových médiách. V osemnástich rokoch začala písať do časopisu Slovenka, momentálne je šiesty rok redaktorkou lifestylového časopisu EMMA.
Moderovať začínala v Televízii Bratislava, knižné novinky uvádzala v Teleráne (Markíza), moderovala Ranný magazín (STV) a od septembra 2010 lifestylovú reláciu Zmenáreň. Je ambasádorkou projektu Knihobežník. V októbri 2010 jej vyšiel debutový román Predavačky bublín.

Marek Mittaš,
spisovateľ, žurnalista, copywriter. Presadil sa najmä výraznou poviedkovou tvorbou, za ktorú získal mnoho ocenení na Slovenku aj v Českej republike. Tvorbu publikoval v literárnych aj celospoločenských magazínoch (Dotyky, Romboid, magazín EVA a ďalšie).
V jeho tvorbe dominujú prvky irónie a odkrývania spoločenských tabu.
Hriechy v rukavičkách (2010)
ANTOLÓGIE
Fantázia (2010)
Krimipoviedky (2011)
Všetko čo chcem (2012)

Hlavné menu