Ľudový jarmok Pod vŕbičkami 2020

Iné akcie
Nedožery-Brezany
-

Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany a Obecný úrad Nedožery-Brezany s finančnou podporou Matice slovenskej Vás pozýva na Ľudový jarmok Pod vŕbičkami, ktorý sa uskutoční 08. augusta 2020 od 11:00 h v areáli Pod vŕbičkami v Nedožeroch-Brezanoch.


Aj keď to z jari tento rok nevyzeralo s podujatiami veľmi ružovo, sme radi, že sa v príjemnom prírodnom areáli už po siedmykrát stretneme so zručnými ľudovými remeselníkmi a umelcami. Títo majstri pracujú starými remeselnými technikami z pôvodných materiálov, prípadne staré techniky používajú na novodobé materiály.

Môžete sa podučiť u keramikára, ošietkára či drotára. Okrem toho sa dostanete do tajov paličkovanej čipky, korytárstva, pradenia a uvidíte ako sa dá využiť modrotlač v modernom šate.

Ak Vám pri potulkách remeslami vyhladne, budú pre Vás pripravené domáce koláče, pagáče či guláš a o smäde tiež nebudete. Pre deti aj dospelých sú nachystané rôzne hry a môžu sa povoziť na koníkovi.

Poobedie už tradične prídu spestriť folkloristi, tento rok z FSk Hájiček z Chrenovca-Brusna, FSk Podžiaran z Papradna a FS Karpaty z Bratislavy. Na záver vás čaká tancovačka s Piechovskou muzikou.

V prípade nepriaznivého počasia sa jarmok koná v kultúrno-spoločenskej miestnosti obecného úradu.


Všetci ste srdečne vítaní!


Vstup je voľný. Zmena programu vyhradená!

Podujatie sa bude konať za aktuálne platných hygienických opatrení.


Organizátori

Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany, Obecný úrad Nedožery-Brezany

Spoluorganizátor

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, OZ Hornonitrie

S finančnou podporou Matice slovenskej

Odporúčané akcie