Michal Hvorecký číta v Podkroví

08.05.2013 - 19:00 - 22:00
Michal Hvorecký vyrazil na cestu okolo Slovenska a 8. mája sa zastaví "na slovíčko" aj u nás v Podkroví. Viac informácii čoskoro.
Michal Hvorecký vyrazil na cestu okolo Slovenska a 8. mája sa zastaví "na slovíčko" aj u nás v Podkroví. Príďte si vypočuť Michalove čítanie z jeho nového románu Naum.

A sme veľmi radi, že spoločne s ním nás navštívi a príde zahrať aj hudobný producent a inštrumentalista Dalibor Kocián, známy ako Stroon.

• Michal Hvorecký •

Vyštudoval estetiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V rokoch 2000 až 2003 spoluorganizoval hudobný festival Wilsonic. Žije v slobodnom povolaní v Bratislave.

Preklady jeho kníh vyšli v Nemecku, Taliansku, Poľsku a Česku. Pravidelne píše publicistiku pre rôzne denníky a časopisy. Za svoje texty získal viacero literárnych ocenení a autorských štipendií: MuseumsQuartier vo Viedni, Literarisches Colloquim v Berlíne, Goetheho Inštitút v Mníchove, International Writing Program v USA. Adaptáciu románu Plyš uviedlo pražské Divadlo Na zábradlí, Divadlo Aréna v Bratislave a Schauspielhaus Hannover. 19. marca 2009 mala v Theater Forum v rakúskom Schwechate premiéru jeho prvá divadelná hra "Slovenský inštitút. Jedna komédia.", napísaná v nemčine.


 
• Stroon •

Dalibor Kocián hrá na vibrafón a produkuje experimentálnu elektronickú hudbu, v ktorej je počuť vplyvy širokého spektra hudobných žánrov, a je celkom zbytočné to škatuľkovať. Čo je ale pre jeho skladby význačné je organický zvuk, ktorým bude v Podkroví sprevádzať svoju hru na vibrafón.

Hlavné menu