OSLAVY 905. VÝROČIA PRVEJ PÍSOMNEJ ZMIENKY O BOJNICIACH

16.06.2018 - 10:21 - 22:00
Mesto Bojnice Vás pozýva na Oslavy 905. výročia prvej písomnej zmienky o Bojniciach, ktoré sa uskutočnia v sobotu 16.6. 2018 na Hurbanovom námestí v Bojniciach a v kultúrnom centre.

V sobotu 16. júna 2018 bude Hurbanovo námestie plné života. Od 10.00 h si môžete užiť tradičný remeselný trh, klasických jarmočných predajcov, sprievodné programy pre deti aj dospelých, stánky s občerstvením, guláš a atrakciou a zároveň aj špecialitou týchto osláv bude pečený býk.
O 16.30 h vo vestibule Kultúrneho centra Bojnice sa uskutoční vernisáž výstavy Stopy času v Bojniciach II. s podtitulom Ako sme kedysi študovali. Zároveň uvedieme do života zaujímavú knižku Bojnice v polovici 20. storočia zo spomienok a fotografií od Kamily Gordanovej.
O 18.00 h vo veľkej sále KC na slávnostnom Galaprograme privítame a pozdravíme hostí z našich partnerských miest a pozrieme si premiéru pôvodného slovenského muzikálu so živým orchestrom Kto dostane Bojnický zámok? v podaní pedagógov a žiakov Základnej umeleckej školy Bojnice a ich hostí.
O 20.00 h - po Galaprograme, pred KC Bojnice vystúpi Hudobná skupina KAPELLKA z Kamenca pod Vtáčnikom a šermiarska skupina BELLA TORRES predvedie ukážky
historického šermu a popravy. Tešiť sa môžete aj na ohňovú show a občerstvenie.