Prievidza - Postavme sa Za slušné Slovensko V.

Iné akcie
Námestie slobody Prievidza
5.4.2018 - 17:00

„Pán Drucker tvrdí, že potrebuje čas na rozhodnutie o novom policajnom prezidentovi. Ak politici boli schopní vytvoriť novú vládu za dva dni, tak nerozumieme výhovorke pána Druckera, že nevie nájsť nového policajného prezidenta v radoch slušných policajtov, a to v priebehu pár dní.“

Ak sa chce naozaj snažiť o obnovenie dôvery verejnosti v nezávislé vyšetrovanie vraždy Jána a Martiny, ako aj káuz, na ktoré Ján poukázal, tak odvolanie pána Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície sú prvé nevyhnutné kroky, k tomu, aby sa pán Drucker vôbec mohol uchádzať o dôveru verejnosti.

Vo štvrtok uplynie 10 dní od vyslovenia dôvery vláde a napriek tomu nevidíme jasný signál, že nová vláda to myslí so snahou o obnovenie dôvery vážne, miesto toho počúvame o potrebe zorientovať sa v tom, čo je nám všetkým jasné.

Potvrdení rečníci v Prievidzi:
• Daniel Pastirčák, kazateľ a spisovateľ, ktorý sa vyjadruje k veciam verejným (vystupoval aj na zhromaždeniach v iných mestách - napríklad tu je jeho príhovor v Žiline)
• Milan Šagát z organizácie Via Iuris, ktorá sa dlhodobo venuje spravodlivosti na Slovensku a spustila iniciatívu Chceme veriť! (pochádza z Prievidze).
• Richard Nemec, ktorý poukázal na korupciu v športe (aktuálne volejbalový tréner úspešných prievidzských kohútov).

a ďalší rečníci + priestor na Vaše verejné vyjadrenie
...
Odmietame akékoľvek konšpirácie, či iné výmysly, ktoré zaznievajú z úst politikov konšpirátorov. Tak, ako sme už oznámili vznikne občianska platforma Za Slušné Slovensko, do ktorej pozývame všetkých slušných občanov, ktorým záleží na tom, aby Slovensko bola slušnou a spravodlivou krajinou.

O ďalších krokoch budeme v krátkom čase informovať.

Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti.

 

 

Odporúčané akcie