Spoznaj Slovensko – svoju ROZPRÁVKOVÚ KRAJINU

27.09.2012 - 09:00 - 02.10.2012 - 11:00
Pridajte sa k nám a spoznávajte priam rozprávkové krásy Slovenska. Objavte možnosti na veľké zážitky v malej krajine pre malých aj veľkých. Kde? Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19. Vstupné: 0,60 € / jedno premietanie

Slovenská agentúra pre cestovný ruch a Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi pre Vás pripravili šesť rozprávkových filmov, ktoré sa natáčali na Slovensku. Poznáte miesta, kde sa tieto rozprávky filmovali?

Popolvár najväčší na svete
Kráľ Drozdia brada
Perinbaba
Šípková Ruženka
Sokoliar Tomáš
Dračie srdce

Harmonogram premietania rozprávok v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi, Záhradnícka 19:

26. september 9:00 Perinbaba

11:00 Kráľ Drozdia brada

27. september 9:00 Šípková Ruženka

11:00 Sokoliar Tomáš

1. október 9:00 Dračie srdce

11:00 Kráľ Drozdia brada

2. október 9:00 Popolvár najväčší na svete

11:00 Perinbaba

Vstupné: 0,60 € / jedno premietanie

Viac informácií o premietaných rozprávkach:
Popolvár najväčší na svete
Rozprávka o rytierskej cti, potrestanom zle a nežnej láske. Príbeh troch kráľovských bratoch, ktorí mali dokázať svoje schopnosti v boji s prebudeným kráľom podsvetia Zemetrasom Veličizným a vyslobodiť z jeho zajatia princeznú Láskykvet.
Réžia: Martin Ťapák
Lokalita: Bernolákovo, Bodíky, Branč, Dobšinská ľadová jaskyňa, Domica, Eliášovce, Marianka, Orava, Pernštejn, Studienka, Zvolen
Premiéra: 24.12.1982

Kráľ Drozdia brada
Rozprávkový príbeh o krásnej, ale pyšnej princeznej Anne, ktorá kruto znevažuje každého uchádzača o jej ruku a trón. Svadba so žobrákom, obyčajný chudobný život, ťažká práca a láska však neposlušnú princeznú Annu nakoniec naučia milovať aj odpúšťať.
Réžia: Miloslav Luther
Lokalita: Bratislava, Doľany, Jur nad Hronom, Oravský Podzámok
Premiéra: december 1984

Perinbaba
Rozprávka o starenke, ktorá sa starala o sneh a o Jakubovi, ktorý sa nebál smrti. Príbeh zachytávajúci odvekú túžbu človeka po šťastí, porozumení a láske, snahu prekonať ťažkosti a zvíťaziť nad smrťou. Pranieruje chamtivosť a túžbu po rýchlom zbohatnutí.
Réžia: Juraj Jakubisko
Lokalita: Lomnický štít, Martin, Orava, Rožnov pod Radhoštěm, Súľov
Premiéra: 01.10.1985

Šípová Ruženka
Rozprávka o princeznej, ktorá neušla svojmu osudu. Na hrade kráľa Leopolda sa narodí dlho očakávané dieťa. Kliatba trinástej sudičky však určí neradostný údel malej princeznej. Ani zmiernenie kliatby a opatrnosť rodičov však neodvráti nemilosrdný osud princeznej Ruženky.
Réžia: Stanislav Párnický
Lokalita: Hluboká nad Vltavou, Lednice, Myjava, Nové Hrady, Pezinok, Telč, Turecký vrch, Veľký Lel
Premiéra: marec 1991

Sokoliar Tomáš
Historický koprodukčný film s rozprávkovými prvkami je situovaný do obdobia stredoveku. V lone krásnej prírody pod hradom mocného pána Baladora žije 14-ročný Tomáš, ktorý sa dokáže dorozumieť so zvieratami tak isto ako so svojím otcom, dedom Metodejom a sestričkou Agátou. Jeho život plynie pokojne až do chvíle, keď mu kone rozdupú otca a dedo Metodej sa vyberie na Baladorov hrad prosiť o prácu. Tomáš ho sprevádza a zaľúbi sa do Baladorovej dcéry Formíny. Musí sa však brániť loveckému psovi z hradnej svorky, ktorý je pánovou pýchou a je vycvičený k útoku na ľudí. Pred krutým trestom utečie do hôr, kde sa učí od starého sokoliara a získava si priateľstvo nepolapiteľného kráľa sokolov, symbolu slobody a viery.
Réžia: Václav Vorlíček
Lokalita: Krásna Hôrka, Orava, Súľov, Turiec, Vysoké Tatry
Premiéra: 02.03.2000

Dračie srdce
Desiate storočie. Bowen je rytierom Starého rádu a jeho žiak, princ Einon sa stal kráľom, krutejším než bol jeho otec. Bowen verí, že mladý princ je očarovaný drakom a rozhodne sa ho zničiť. Na svojej púti sa stretáva s Dracom, drakom, ktorého chcel zabiť. Avšak to, čo na začiatku vyzeralo na súboj na život a na smrť, sa postupne mení na hlboké priateľstvo, ktoré mnohé zmení ...
Réžia: Rob Cohen
Lokalita: Čachtický hrad, Dreveník, Spišský hrad, Strečno, Tomášovský výhľad, Bratislava
Premiéra: 1996

Hlavné menu