Parný vlak v čele s "Ušatou" 464.001 pôjde po trase Prievidza - Horná Štubňa - Vrútky. Súpravu vlaku budú tvoriť vozne Bc, Bh, spolu s reštauračným vozňom WRRm, v ktorom sa budú môcť návštevníci občerstviť počas jazdy jedlom a pitím. Cestovný poriadok je nasledovný:
Stanica | Príchod | Odchod |
Prievidza | | 09.30 |
Handlová | 10.00 | 10.30 |
Horná Štubňa | 11.00 | 11.30 |
Vrútky | 12.15 | |
Stanica | Príchod | Odchod |
Vrútky | | 15.40 |
Horná Štubňa | 16.25 | 16.35 |
Handlová | 17.05 | 17.25 |
Prievidza | 18.05 | |
Spiatočný cestovný lístok Prievidza - Vrútky - Prievidza pre dospelého stojí 10 €. Spiatočný cestovný lístok Prievidza - Vrútky - Prievidza pre dieťa od 6 do 15 rokov stojí 5 €. Deti do 6 rokov sa prepravujú zdarma.
Výťažok z cestovného pôjde na opravu parnej lokomotívy, ktorá v tomto roku bude musieť podstúpiť celkovú revíziu. Nenechajte si ujsť jednu z posledných jázd Ušatej!
Bližší program podujatia Železnica pre deti vo Vrútkach, ktorá je súčasťou osláv 165 rokov železníc na Slovensku, nájdete tu na adrese:
http://www.vyhrevna-vrutky.sk/index.php?menu=4&submenu=5