Vianoce v Prievidzi 2013

Iné akcie
Námestie slobody Prievidza
5.12.2013 - 17:00 - 31.12.2013 - 23:59

Vianoce prichádzajú do centra Prievidze

Vianočné obdobie začína v meste Prievidza Mikulášskym sprievodom. Pre všetkých Prievidžanov je po zvyšok decembra pripravené množstvo vianočných aktivít v centre mesta, kde pribudnú stánky s rôznym sortimentom, občerstvením, mobilná ľadová plocha, nová vianočná výzdoba a ďalšie prekvapenia.

Mikulášsky sprievod
Vianoce v meste otvorí Mikuláš so svojimi pomocníkmi vo štvrtok 5. decembra 2013 o 17.00 h. Mikuláš sa stretne s deťmi a rodičmi pred kostolom piaristov a spoločne sa vydajú za svetla sviečok na Námestie slobody, kde zasvieti vianočný stromček a spustí mikulášsku diskotéku. Pripravené je aj prekvapenie!

Predvianočné trhy
Trhy s voňavými dobrotami a rôznym sortimentom začínajú piatok 13. decembra na Námestí slobody a potrvajú do 23.decembra. Pri tejto príležitosti budete môcť ochutnať pod vianočným stromčekom Prievidzský výročný punč, ktorý sa bude mať aj tento rok charitatívny rozmer. V prípade priaznivého počasia (pri nízkych teplotách) sa v tento deň spustí o 16.30 h aj prevádzka ľadovej plochy a o 17.00 h vystúpi a folklórny súbor Vtáčnik Senior.

V ostatné dni Predvianočných trhov sú na pódiu na Námestí slobody pripravené vystúpenia regionálnych umelcov:

14. decembra o 10.00 h - Predvianočný pozdrav seniorov z Denných centier mesta Prievidza

15. decembra o 10.00 h - Vystúpenie FS Lubená z Poluvsia

16. decembra o 17.00 h - Vystúpenie žiakov Piaristickej spojenej škola F. Hanáka v Prievidzi

17. decembra o 17.00 h - Vystúpenie FS Hájiček Chrenovec - Brusno

18. decembra o 17.00 h - Koncert ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi

19. decembra o 17.00 h - Vystúpenie FS Sýkorky z Veľkej Lehôtky

20. decembra o 17.00 h - Vystúpenie FS Košovan z Kanianky

21. decembra o 10.00 h - Koncert SZ Rozkvet Prievidza

                       od 11.00 – 13.00 h - Vianočný výlov kaprov

22. decembra o 10.00 h - Koncert SZ Artanno z Handlovej

23. decembra o 16.00 h - Program  prievidzských skautov – Vystúpenie prievidzských skautov s vianočným programom pri príležitosti privezenia Betlehemského svetla do Prievidze.

Exkluzívny klasický koncert speváckeho zboru z partnerského mesta Šumperk /CZ/ s orchestrom
Ak máte radi klasickú hudbu, určite si nenechajte ujsť Klasický koncert speváckeho zboru z partnerského mesta Šumperk (Česká republika) s orchestrom, ktorý sa bude konať 14. decembra 2013 o 16.30 h v Piaristickom kostole Najsvätejšej Trojice. Vstup je voľný.

Do pozornosti Vám dávame aj Nedeľnú adventnú sv. omšu so šumperským speváckym zborom a so speváckym zborom Artanno z Handlovej, ktorá sa uskutoční 15. decembra 2013 o 9.00 h vo Farskom kostole sv. Bartolomeja.

Vianočný blší trh
V sobotu 14. decembra 2013 si nenechajte ujsť Vianočný blší trh od 9.00 h do 13.00 h na pešej zóne A. Hlinku, kde môžete nájsť a nakúpiť milé drobnosti pre svojich najbližších. Na Námestí slobody si pre Vás pripravili program seniori z denných centier mesta Prievidza.

Vianočná omša
V Kostole Najsvätejšej trojice kláštora piaristov sa v prvý sviatok vianočný koná tradičná Vianočná omša so začiatkom o 9.30 h pod taktovkou ZUŠ L. Stančeka v Prievidzi.

Silvestrovské oslavy
Silvester je predo dvermi a Vy ešte neviete, kde ho strávite? Mesto Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi Vás pozývajú na programy a aktivity počas posledného dňa roku 2013.

Silvestrovská zabíjačka na námestí
Od 10.00 h do 13.00 h si môžete prísť vychutnať silvestrovskú zabíjačku na Námestí slobody. Pochutnať si na zabíjačkových dobrotách mäsiarstva Cuore a zabaviť sa spolu s nami a kapelou Gremmy.

Veselica v Dome kultúry
Tento rok sme si pre Vás pripravili pravú silvestrovskú veselicu, ktorá sa bude konať od 20.00 h v Dome kultúry Prievidza. O zábavu sa postará hudobná skupina Orbis alias Šmýkalovci, ktorá Vám zahrá do spevu aj do tanca, pripravené je občerstvenie (prípitok, káva, zákusok, kapustnica, studený bufet, víno 0,5l/osoba, minerálka a slané dobroty). Stačí už len príjemná spoločnosť a dobrá nálada!  Kaviareň Eimmy v Dome kultúry bude tiež otvorená celú noc!
Vstupné: 25,00 € a vstupenky sú už v predaji v pokladni DK Prievidza. Možnosť platiť aj kartou!

Večerná zábava na námestí
A samozrejme, nemôže chýbať Silvester na námestí, ktorý sa začne od 21.00 h a potrvá až do 2. hodiny nočnej. Nebude chýbať veselá rozlúčka so starým rokom a vítanie nového roka 2014! Hrať a zabávať Vás bude country kapela COLORADO a DJ Maťo Majdan a DJ Peter Šingliar.

Už si len vybrať a poriadne si to užiť!

 

Odporúčané akcie