Whiskyho cestovateľské kino: Irán

21.11.2018 - 18:00 - 20:00
...Milí a extrémne pohostinní Iránci... Príďte a vychutnajte si pútavé rozprávanie speváka kapely Slobodná Európa Whiskyho o neznámej krajine.

Obrovský pulzujúci Teherán, odľahlé horské dedinky Kurdistanu, nekonečné púšte aj zelené pobrežie Kaspického mora, nádherné pamiatky Esfahánu, Qomu či Yazdu, najväčší krytý bazár sveta v Tabríze ale najmä milí a extrémne pohostinní Iránci.... aj o tomto bude reč na ďalšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

 

 

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav.

Na svojich cestách Whisky navštívil viac ako 70 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, či terénnom aute na ktorých prešiel po cestách – necestách viac ako 50 000 km.

Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 14 krát), Nepál (kde niekoľkokrát, sám bez nosičov, absolvoval pešie pochody cez Himaláje dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 5500 m.n.m.), Severnú Kóreu, Venezuelu, Irán, Laos, Kolumbiu, Kamerun, Indonéziu, Gruzínsko, Vietnam, Tadžikistan, Borneo, Peru, Austráliu, Čínu, Kirgistan, Srí Lanku, Arménsko, Bolíviu, Kosovo, Uzbekistan, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Kazachstan, Chile, Maroko, Ladakh, Podnestersko, Sikkim, Náhorný Karabach a mnohé ďalšie.

Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...

 

21. 11. 2018 (streda) o 18:00                           

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi, Záhradnícka 19

Vstupné: 4 € / 3 € študenti, seniori, ZŤP

Kontakt: www.rkcpd.sk

Hlavné menu