Workshop Vráťme sa dopredu: Op Art

04.07.2017 - 16:00 - 18:00
Cyklus venovaný modernému umeniu pokračuje aj v týchto horúčavách. Vráťte sa dopredu spolu s Rasťom Nemcom.

V utorok 4. júla sa znovu „vrátime dopredu“ do dynamických 60.rokov. Na našich pravidelných stretnutiach s moderným umením dáme tentokrát priestor OP ARTu.

Uvidíte a dozviete množstvo zaujímavých skutočností a informácií o tom, ako sme klamaní našim okom - zrakom. A prečo tomu tak je. O rozpore medzi reálnou skutočnosťou a naším vnímaním, a ako z toho op artový tvorcovia vytvorili magickú, optickú, zmyslovú hru.

Bude teda reč o ilúzii, klamlivom vnímaní, či manipulovaní t. j. rozpore medzi fyzickou realitou, pravdou a skutočnosťou a naším vnímaním. A aby sme sa nehrajkali iba na nejakom uzavretom umeleckom pieskovisku, premostíme to nenápadne do bežnej reality a aktuálneho života. Takže to bude potom tiež rozprava a zamýšľanie sa aj o mocných a cnostných gauneroch a manipulátoroch, o špičke ľadovca, alebo o skutkoch, ktoré sa nestali...

Leto - neleto, príďte si teda vyskúšať nové formy dovolenkovo - prázdninového relaxu. Neuveríte, keď neuvidíte... A možno ani potom. Každopádne dojdite. Možno na niečo prídete. Zatiaľ buďte zvedaví.

4. júl o 16tej, OP ART, v RKC v Prievidzi, prezentácia, workshop, debata...

Rastislav Nemec

 

Vstupné: 2 € (neplatí pre členov klubu)

Hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia

Kontakt: www.rkcpd.sk

Hlavné menu