Slovenské filmobranie 2013 uvedie kvalitné slovenské filmy

17.10.2013 - 18:30 - 18.10.2013 - 18:30
V Kine Baník sa tak ako každý rok v tomto období uskutoční už siedmy ročník Slovenského filmobrania – festivalu vynikajúcich slovenských filmov za účasti ich tvorcov.

 

Festival prinesie tento rok viac filmových dní vo viacerých tematických blokoch.

Siedmy ročník Slovenského filmobrania sa začína 15. októbra 2013 o 18.30 h a je venovaný pocte herečke Jane Plichtovej. Za jej osobnej účasti sa bude premietať film Sladké hry minulého leta.

Druhý deň – Večer s režišérom Vladom Balcom, ktorý nás prevedie filmom Postoj a tromi krátkometrážnymi filmami: Homo imunis, Môžeš a Tri tony šťastia.

Tretí deň bude patriť novému slovenskému filmu Nový život, ktorý uvedie estetik a filozof Peter Michalovič a generálny riaditeľ Slovenského filmového ústavu.

V posledný deň podujatia si zaspomíname na Deža Ursinyho. Významného bigbítového a artrockového hudobníka, skladateľa a speváka, ktorý sa profesionálne venoval dokumentárnej filmovej tvorbe, kde sa uplatnil ako režisér, dramaturg, scenárista, autor námetov a filmovej hudby. Pripomenieme si ho prostredníctvom filmu Času je málo a voda stúpa a dvomi krátkometrážnymi filmami Sanitárovci a Gajdoš Antalík. Filmy uvedú jeho dlhoroční priatelia a spolupracovníci Ivo Brachtl a Marián Urban. Po skončení filmových projekcií zahrá syn Deža Ursinyho – Jakub Ursiny – najkrajšie piesne svojho otca.

Podujatie organizujú Slovenský filmový ústav, Asociácia slovenských filmový klubov, Filmový klub FK '93 Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.

Festival vynikajúcich slovenských filmov za účasti ich tvorcov s finančnou podporou Audiovizuálneho fondu.
Organizátor: FK ´93, KaSS, SFÚ a iní.

 

PROGRAM
Utorok 15. 10. o 18. 30 h - Pocta herečke Jane Plichtovej
Celovečerný film Sladké hry minulého leta (66 min) Osobná účasť herečky Jany Plichtovej!

Streda 16. 10. o 18. 30 h - Večer s režisérom Vladom Balcom
Celovečerný film Postoj (91 min) a tri krátkometrážne filmy: Homo imunis - (3 min); Môžeš - (9 min); Tri tony štastia - (13min). Celý večer bude uvádzať režisér Vlado Balco.

Štvrtok 17. 10. o 18. 30 h - Nový slovenský film
Celovečerný film Nový život (77 min). Film uvedie estetik a filozof Peter Michalovič a generálny riaditeľ SFÚ Peter Dubecký.

Piatok 18. 10. o 18. 30 h - Z pozostalosti Deža Ursiniho
Celovečerný film Času je málo a voda stúpa (94 min) a krátkometrážne filmy Sanitárovci (23 min) a Gajdoš Antalík (14 min). Filmy uvedú dlhoroční priatelia a spolupracovníci Deža Ursiniho Ivo Brachtl a Marian Urban. Po ukončení filmových projekcií syn Deža Ursíniho Jakub zahrá najkrajšie piesne svojho otca.

Hlavné menu