7 dní v Havane

Kino
Filmový klub '93 Prievidza
16.1.2014 - 18:00

PONDELOK – Americký mladík Teddy Atkins sa rozhodne využiť ponuku taxikára a zažiť tak jedinečnú, netradičnú jazdu po Havane.

UTOROK – Významný filmový režisér prichádza na Kubu prevziať si ocenenie za svoje dielo, jeho osobný život je však v troskách. Kto by čakal, že pomoc nájde u svojho vodiča, z ktorého sa vykľuje skvelý trumpetista.

STREDA – Kubánska speváčka Cecillia sa nemôže rozhodnúť medzi sľubnou kariérou v Španielsku a životom v Havane so svojim priateľom Josem.

ŠTVRTOK – Palestínsky novinár má za úlohu urobiť rozhovor s prominentnou kubánskou osobnosťou. Čakajúc na svoju schôdzku sa potuluje Havanou a postupne zisťuje, že to, čo malo byť pôvodne zabíjaním času, sa zmenilo v test jeho skutočnej osobnosti.

PIATOK – Rodičia atraktívnej afro-kubánskej školáčky Yamilslaidi sú presvedčení, že ich dcéru zbaví očistný rituál kliatby: lásky k dievčatám.

SOBOTA – Jeden obyčajný deň v živote Mirty, ktorá sa dvoma prácami a výrobou cukroviniek snaží zaistiť potreby svojej rodiny.

NEDEĽA – Podarí sa Marthe a jej susedom usporiadať obrad pre Pannu Máriu, ktorá sa jej zjavila v sne a chce pre ňu verejnú oslavu… a to v ten istý večer?!

Hrajú: Josh Hutcherson, Daniel Brühl, Emir Kusturica, Elia Suleiman, Jorge Perugorría, Mirta Ibarra, Vladimir Cruz, Daisy Granados, Luis Alberto Garcia

Film na imdb.com

Film na csfd.cz

Havana, milujem ťa (7 días en La Habana), Fr. / Šp. , 2012, 129 min.
7 dní, 7 režisérov
Réžia: Laurent Cantet, Benicio Del Toro, Julio Medem, Gaspar Noé, Elia Suleiman, Juan Carlos Tabío, Pablo Trapero

Odporúčané akcie