Bažant Kinematograf 2018 - Prievidza

Kino
Námestie slobody Prievidza
10.7.2018 - 21:30 - 14.7.2018 - 21:30

Pojazdné letné kino Bažant Kinematograf navštívi aj tento rok naše mesto a to v dňoch 10. - 14. júla 2018. Filmové autobusy Bažant Kinematograf  sa vydajú na svoju šestnástu cestu po Slovensku. Počas celého leta budú dva autobusy prechádzať naprieč republikou, pričom navštívia viac ako 30 slovenských miest a divákom opäť privezú kolekciu celovečerných filmov.

Program Bažant Kinematografu aj tento rok prináša príjemnú zmes veselších i vážnych tém a tradične je vystavaný z filmových diel, pod ktoré sa podpísali českí a slovenskí filmoví tvorcovia.

V utorok sa diváci môžu tešiť na najnovší film Jiřího Vejdělka, režiséra divácky najúspešnejších českých filmov posledných rokov – Otcova Volga, s vynikajúcim českým obsadením. Matka s dcérou sa na veteránskej volge vydávajú po stopách bývalých mileniek a priateľov ich nedávno zosnulého manžela a otca, aby odhalili jeho skrývané tajomstvo.

Streda večer sa bude niesť v znamení filmu – Po strništi bos. Ďalší z lyrických filmov o detstve a hrdinstve od rodinnej autorskej dvojice Jan a Zdeněk Svěrákovci. Film na odovzdávaní cien Český lev získal tri ocenenia i Cenu filmových fanúšikov a má tiež Cenu divákov z festivalu v Cottbuse.

Zábavný, groteskný i absurdný príbeh lobistu Antonína Blaníka, ktorý sa rozhodne kandidovať na prezidenta Českej republiky. Štvrtkový film – Prezident Blaník – sa odohráva na pozadí skutočných udalostí druhej priamej voľby prezidenta Českej republiky. Vystupuje v ňom celý rad reálnych osobností českého politického a spoločenského života.

Najúspešnejší slovenský film minulého roka – Čiara – nás čaká v piatok. Bol ocenený na viacerých filmových festivaloch. Adam Krajňák je otcom rodiny i hlavou kriminálnej skupiny, ktorá pašuje cigarety cez slovensko-ukrajinskú hranicu. Pokojné spolužitie dvoch prelínajúcich sa svetov naruší novovybudovaná schengenská hranica a nervozita z nejasnej budúcnosti.

Posledný večer Bažant Kinematograf bude patriť súčasnému príbehu o skupine mladých tanečníkov, ktorých priateľstvá, lásky a pohľad na svet zmení ich účasť v televíznej tanečnej súťaži. Film Backstage, plný výbornej hudby a kreatívnych tanečných čísel skupiny The Pastels z dielne známeho choreografa Miňa Kereša.

Premietania začínajú vždy o 21.30 h. Premieta sa iba za priaznivého počasia. K dispozícii je aj občerstvenie. Vstup voľný!

K

Odporúčané akcie