Cyntoryn zvieratiek (Pet Sematary)

Kino
Multikino Ster Century Cinemas Prievidza
-

Réžia: Kevin Kölsch, Dennis Widmyer
Hrajú: Jason Clarke, John Lithgow, Amy Seimetz, Jeté Laurence
Premiéra: 11. apríl 2019
Dĺžka: 101 minút
Žáner: Horor


Keď sa hráte so smrťou, môžete sa veľmi ľahko aj spáliť. Niekedy je  lepšie ak mŕtvi zostanú mŕtvymi. Cyntoryn zvieratiek je adaptáciou  rovnomenného slávneho hororu Stephena Kinga. Ten o tejto svojej knihe  prehlásil, že ju považuje za svoj najdesivejší román. Pre fanúšikov  hororov nemôže existovať lepšie odporúčanie.

Doktor Louis Creed  (Jason Clarke) sa so svojou manželkou a dvoma deťmi presťahoval z  veľkomesta na vidiek, do veľkého domu na okraji lesa, v ktorom sa ukrýva  cintorín domácich zvierat. Na ten miestne deti už od nepamäti  pochovávajú svoje domáce zvieratká, ktoré zomreli buď prirodzenou smrťou  alebo sa stali obeťami rušne cesty, ktorá pretína mestečko. Zatiaľ čo  otec a lekár Louis sa k smrti stavia pragmaticky ako k definitívnemu  koncu života, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrôzostrašných  zážitkoch z detstva s témou smrti obrovské problémy a je pre ňu veľmi  dôležité pred „vedomým konečnosti“ ochrániť svoje dve deti. Keď sused,  Jud Crandall (John Lithgow), nájde ležať pri ceste mŕtvu mačku ich dcéry  Ellie, rodičia zrazu nevedia, ako to dcére vysvetliť. Je to práve Jud,  kto Louisovi poradí, že keď mačku čo najskôr pochovajú na zvieracom  cintoríne, nebudú jej musieť povedať vôbec nič. Mačka sa však jedného  dňa vráti, trochu viac divokejšia, trochu nebezpečnejšia, trochu iná.

Jej  návrat spustí lavínu desivých udalostí, ktoré Louisovi a jeho blízkym  totálne zmení život. Smrť mačky totiž nebola ani zďaleka posledným  úmrtím. Louis sa nakoniec chytá zúfalej nádeje, ktorú mu ponúka cintorín  zvierat. Aj keď je pred ním varovaný desivými snami, napriek tomu sa  Louis rozhodne ešte raz vyskúšať jeho silu. Nemôže totiž inak.

„Tradičným  hororom sa skôr vyhýbam, mám rád tie psychologické, čo je presne prípad  tejto adaptácie“, hovorí producent Lorenzo DiBonaventura. „Je to  príbeh, ktorý sa len snaží odpovedať na otázku: Ako ďaleko ste ochotní  zájsť, aby ste ochránili svoje deti? Aj preto ho King tri roky schovával  v šuflíku, než sa ho rozhodol vydať. Tak veľmi sa ho bál,“ dodáva.

Rok výroby: 2019                                        
Dátum lokálnej premiéry: 11. apríl 2019       

Sloveské titulky

od 15 rokov                    

https://www.csfd.cz/film/299924-rbitov-zviratek/prehled/   

       

Odporúčané akcie