Daddy Cool (Daddy Cool)

Kino
Multikino Ster Century Cinemas Prievidza
23.5.2019 - 15:30 - 29.5.2019 - 15:30

Réžia: Maxime Govare
Hrajú: Vincent Elbaz, Laurence Arné, Grégory Fitoussi, Bernard Le Coq
Premiéra: 16. máj 2019
Dĺžka: 97 minút
Žáner: Komédia


Daddy Cool, slávny hit Boney M, dal názov bláznivej komédii o  štyridsiatnikovi, ktorý si doma založí materskú škôlku a vedie ju hlavne  veľmi svojsky.

Adriena odkopne jeho priateľka, pretože sa vôbec  nespráva ako zrelý muž, ale skôr ako tínedžer. Bez zodpovednosti, bez  ambícií, bez poriadnej práce, no i napriek tomu vždy v pohode. Keď sa  spoznali, zábava bolo to najdôležitejšie. Časom ale všetci okolo  dospeli… až na neho. Adrien zostal tvrdohlavým flákačom a teraz sa  nestačí čudovať, keď naň ho jeho priateľka Maude srší hromy a blesky. Už  by chcela mať rodinu, ale nejde mať deti s dieťaťom.

Adrien si  ale zachová chladnú hlavu a vymyslí senzačný plán, ako ukázať, že je  dospelý a zodpovedný rovnako ako ostatní dospelí a zodpovední. Je to  plán toho najťažšieho kalibru s najrýchlejšou účinnosťou. V ich  spoločnom byte si založí súkromné jasle. Záujemcov je veľa a z Adriena  je za veľmi krátky čas „otec na plný úväzok“. Lenže. . . deti sa  pohybujú, dokonca každé iným smerom. Akonáhle to ide, tak sa o niečo  buchnú, vedia byť hlučné, oproti predpokladu, že celý deň nespia, chcú  jesť, chcú aj piť, potrebujú prebaliť, a opäť sa pohybujú a opäť každé  iným smerom. Adrien zostáva v pokoji, cigaretku za žiadnych okolností  neodkladá a na každý problém nájde nejaké originálne riešenie. Do  rodičovských učebníc sa pravdepodobne nedostane, ale šanca na udržanie  detí nažive tu nejaká je. A s ňou aj šanca na návrat k priateľke.

Rok výroby: 2019                                        
Dátum lokálnej premiéry: 16. máj 2019                     

Český dabing

od 12 rokov                

https://www.csfd.cz/film/509723-daddy-cool/prehled/

Odporúčané akcie