Festival Jeden svet 2014 - Prievidza

Kino
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
17.3.2014 - 17:00 - 22.3.2014 - 22:00

Meníme svet – je hlavným mottom tohto ročníka festivalu
Takmer všade vo svete, ale aj na Slovensku, je občiansky aktivizmus na vzostupe. Akoby sme pochopili, že ani štát ani samospráva za nás všetko nevyriešia. Ak sa nám niečo nepáči, musíme to zmeniť sami. Zatiaľ sa to u nás darí najmä lokálnym iniciatívam, no odtiaľ je to už len na skok k celkovým spoločenským zmenám.
Zelené hliadky pôsobia vo viacerých slovenských mestách. Ľudia, ktorí sa už nedokážu pozerať na hromadenie odpadkov a mestá plné reklám, sa jednoducho pustili do upratovania svojho okolia. Mnohí pochopili i to, že verejné priestranstvá a staré budovy sa nepodarí revitalizovať bez občianskej iniciatívy. Príkladom je Nová synagóga v Žiline, bratislavské Kamenné námestie, či historická Stará tržnica na Námestí SNP, ktorá je dnes opäť plná trhov a podujatí a to len vďaka aktivistom. Aktivisti sa prejavujú rôzne – píšu blogy, zakladajú komunitné záhrady, angažujú sa za nové cyklotrasy. To, že už vidno výsledky, mnohých ďalších inšpiruje.
Na festivale Jeden svet prostredníctvom filmov ukážeme tiež rôzne druhy občianskej statočnosti a aktivizmu v krajinách, kde si to vyžaduje oveľa viac odvahy ako u nás.

Vstupné

• Celodenná permanentka: 3 €
• Festivalová permanentka: 8 €
• Festivalová permanentka so štrikovanou ponožkou: 9 €

Výťažok zo vstupného (= celá vyzbieraná suma) ide vďaka podpore našich partnerov na pomoc v rámci verejnej zbierky Berkat pomáha.

jeden svetArcibiskup Bezák Zbohom...

Príbeh pozoruhodnej osobnosti, človeka jednými milovaného a druhými odmietaného.

Odporúčané akcie