Filmový festival Jeden svet 2013 - kompletný program

Kino
Kultúrny dom Prievidza - KaSS
11.3.2013 - 18:00 - 16.3.2013 - 21:00

VSTUPNÉ Jeden svet 2013 Prievidza

• Vstupné na film: 1 €
• Celodenná permanentka: 2,50 €
• Festivalová permanentka: 6 €
• Festivalová permanentka so štrikovanou ponožkou: 7 €

Výťažok zo vstupného (= celá vyzbieraná suma) môže ísť vďaka podpore našich partnerov na pomoc v rámci verejnej zbierky Berkat pomáha.

Filmový festival Jeden svet v Prievidzi pripravuje občianske združenie Berkat.
Sme spolok dobrovoľníkov v tom pravom slova zmysle. Združili sme sa, aby sme kontrolovaní vlastným svedomím a pocitmi, hľadali v ľuďoch a v sebe to lepšie, čo v nás je. Berkat nie je len občianske združenie, je to stav duše. Veríme, že Berkat pomáha nám, Európanom, byť ľuďmi s otvoreným srdcom. Využívajúc princíp o inej sile jedného eura na Slovensku resp. v Európe voči krajinám, kde sa jeho dopad znásobí, zameriavame svoju pozornosť na pomoc do chudobných častí sveta ako sú Afganistan a Maroko.

Filmový festival Jeden svet na Slovensku organizuje občianske združenie Človek v ohrození. Človek v ohrození je nezisková, mimovládna organizácia, založená v roku 1999, ktorá sa venuje humanitárnej pomoci, rozvojovej pomoci, podpore ľudských práv a vzdelávacím a informačným aktivitám na Slovensku. Generálnym partnerom je Nadácia Slovenskej sporiteľne. Okrem Bratislavy sa 13. ročník festivalu Jeden svet bude konať až do apríla 2013 vo viac ako 20 mestách na Slovensku.

27 filmov, 7 kategórií
Nedáme sa umlčať, Máte právo vedieť, Zelená revolúcia, Ženy v prvej línii, Zabudnuté príbehy, Jeden svet ďeťom a Slovenský dokumentárny film.

Festival Jeden svet na Slovensku organizuje Človek v ohrození, ktorý sa už viac ako 10 rokov zameriava na adresnú humanitárnu a rozvojovú pomoc, podporu ľudských práv a vzdelávacie a informačné aktivity.

Viac o filmoch tu

Odporúčané akcie