Hastrman (Hastrman)

Kino

Réžia: Ondřej Havelka
Hrajú: Karel Dobrý, Simona Zmrzlá, Jan Kolařík, Jiří Maryško
Premiéra: 27. september 2018
Dĺžka: 100 minút
Žáner: Triler, Romantický

Príbeh jednej lásky, jednej vášne a jednej krajiny vo filme Čestmíra Kopeckého a Ondřeje Havelky. Romantický thriller s Karlom Dobrým v hlavnej úlohe hastrmana vznikol na motívy oceňovaného románu Miloša Urbana.

Romantický a zároveň ironický príbeh hastrmana alias barona de Caus (Karel Dobrý), ktorého láska k dedinskému dievčaťu Katynce (Simona Zmrzlá) naplňuje netušeným šťastím a spaľujúcou vášňou.

Barón sa vracia so svojím sluhom (Jiří Lábus) z ciest po svete, aby obnovil rybníky na svojom panstve. Ako moderný a osvietený človek sa vymyká štandardnému dedinskému životu. Stredom jeho zájmu sa stane nespútaná a výnimočná rychtárova dcéra Katynka rebelujúca proti autoritám vášnivým uctievaním prírody a pohanských rituálov. Inteligentným a krásnym dievčaťom sú očarení všetci, aj učiteľ Voves (Jiří Maryško) a farár Fidelius (Jan Kolařík). Čím viac sa Katynka hastrmanovi približuje, tým viac v ňom narastajú pochybnosti, či ako človek v koži zvieraťa a zviera v človeku tentokrát obstojí. Film vznikol na motívy románu Miloša Urbana oceneného cenou Magnesia Litera.

Rok výroby: 2018
Dátum lokálnej premiéry: 27. september 2018

Krajina pôvodu:

  • Česká republika

Originálna verzia

od 12 rokov

https://www.csfd.cz/film/512864-hastrman/prehled/

Odporúčané akcie