Last Christmas (Last Christmas)

Kino
Multikino Ster Century Cinemas Prievidza
-

Réžia: Paul Feig
Hrajú: Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson, Michelle Yeoh
Premiéra: 28. november 2019
Dĺžka: 103 minút
Žáner: Romantický, Komédia


Hviezda z filmu Hry o tróny Emilia Clarke žiari, zabáva a dojíma v  romantickej vianočnej komédií Last Christmas. V jej príbehu sa dokonale  spája autorský talent herečky a oscarovej scenáristky Emmy Thompson s  nadčasovými skladbami Georga Michaela.

Keby hľadala Bridget  Jonesová väščiu smoliarku než je ona sama, s Kate /Emilia Clarke/ by  trafila klinec rovno po hlavičke. To dievča síce vyzerá ako roztopašný  čertík, v skutočnosti však priťahuje problémy všetkého druhu – nerozumie  si s vlastnou rodinou, nevyzná sa sama v sebe, nevie si nájsť  normálneho chlapa a navyše pracuje v obchode s vianočnými dekoráciami.  Oblieka si škriatkovský kostým, cinká rolničkou a v hlave sa jej stále  točí vianočný hit Georga Michaela Last Christmas.

A hoci pred  rokom pri komplikovanej operácií balansovala na hrane života a smrti,  druhú šancu vôbec nevyužíva tak, ako by sa očakávalo. Okázalo na všetko  kašle a vyberá si v živote vždy tú najjednoduchšiu cestu. Všetko sa ale  zmení, keď spozná záhadného mladíka, ktorý sa jej stále častejšie pletie  nielen do cesty, ale aj do života. A hoci Kate neplánuje nič meniť, pod  vplyvom tohto chlapca a magických svetiel vianočného Londýna, sa aj jej  predčasne zatvrdené srdce začne pomaličky roztápať.

Od čias  takých vianočných hitov ako Láska nebeská či Prázdniny tu asi nebol  romantický film viac spojený s obdobím svetielok, darčekov a vianočného  punču ako práve film Last Christmas. Emma Thompson oprášila dávny nápad  svojho priateľa Georga Michaela a napísala scenár na motív jeho večnej  vianočnej klasiky Last Christmas.

Je možné natočiť film podľa jednej pesničky? Vôbec o tom nepochybujte!

Ak máte doma Oscara za najlepší scenár /Rozum a cit/ a na konte veleúspešné Dieťa Bridget Jonesovej, nemáte sa čoho báť.

„Nejde  o povrchnú romantickú komédiu, ale o chytrý film s vážnymi podtónmi a  silnými emóciami. Pôvodne som vianočnú romantiku vôbec nakrúcať nechcel,  tento nápad sa však nedal odmietnuť,“ hovorí režisér Paul Feig.

Rok výroby: 2019                                        
Dátum lokálnej premiéry: 28. november 2019        

Slovenské titulky

od 12 rokov               

https://www.csfd.cz/film/670104-last-christmas/prehled/              

Odporúčané akcie