Percy Jackson: more oblúd 2D

Kino
Multikino Ster Century Cinemas Prievidza
27.8.2013 - 15:45 - 28.8.2013 - 15:45

Percy Jackson: more oblúd (Sea of Monsters)

Réžia: Thor Freudenthal
Hrajú: Brandon T. Jackson, Sean Bean, Stanley Tucci, Leven Rambin
Premiéra: 15. august 2013
Dĺžka: 0 minút
Žáner: Fantasy, Dráma, Dobrodružný

Byť bohom na Olympe nie je príliš jednoduché, už len preto, že sú tam týchto mocných božských postáv celé mraky a nie vždy sa medzi sebou priatelia. Byť človekom medzi ľuďmi má rovnako svoje úskalia. Ale byť polobohom, to už je poriadny problém. Znamená to hľadať si svoje miesto ako na zemi, tak v nebi. A ešte horšie je , keď ste teenager, ktorého otcom je Poseidon a matkou „obyčajný“ človek, ktorý vašu výchovu a búriace sa hormóny nie vždy zvláda. V takejto situácii sa nachádza Percy Jackson, ktorého jediným bezpečným útočiskom sa stáva Tábor Polokrvných, kde žijú takto splodení. Teda tí, ktorých jedným rodičom je boh a druhým človek.

Po nečakane pokojnom školskom roku sa na Percyho zosype celá lavína problémov – hodina telesnej sa premení na vybíjanú s ľudožravými obrami, kamarát Grover záhadne zmizne a naviac Táboru Polokrvných a jeho obyvateľom hrozí zničenie. Niekto sa pokúša prebudiť Kronosa, jedného z Titánov a otca najvyšších olympských bohov, ktorý ako jediný dokáže urobiť bohov aj polobohov smrteľnými. A ktorý má s nimi ešte nevybavené účty.

A tak sa Percy a jeho priatelia musia vydať na ďalšiu nebezpečnú výpravu... Veštba Orákula túto partiu statočných vyšle na cestu za Zlatým rúnom, ktoré ako jediné má moc ich zachrániť. Musia preniknúť do miest, ktoré my smrteľníci nazývame Bermudský trojuholník. Správny názov je ale More oblúd. Mytologické bytosti ožívajú, krvilačné obludy sa búria a bohovia z Olympu na nich kladú ďalšie úlohy...

Snímok Percy Jackson: More oblúd natočil režisér Thor Freudenthal podľa dielu knižnej série Ricka Riordana, ktorý v nej prepojil grécku mytológiu so starosťami súčasného detstva a dospievania. A práve tento diel série bol časopisom Child Magazine vyhlásený za Najlepšiu knihu pre mládež roku 2006 a súčasne sa stal celoštátnym bestsellerom podľa časopisu Publisher’s Weekly a Book Sense.

Český dabing

od 12 rokov

http://www.csfd.cz/film/296212-percy-jackson-more-nestvur/videa/

Odporúčané akcie