Quantcast

Tiché miesto: Časť II (A Quiet Place: Part II)

Kino
Multikino Ster Century Cinemas Prievidza
Od do

Réžia: John Krasinski
Hrajú: Emily Blunt, Cillian Murphy, Djimon Hounsou, Millicent Simmonds
Premiéra: 10. jún 2021
Dĺžka: 98 minút
Žáner: Horor, Triler


 Vďaka tomu, že Abbottovci rešpektovali jednoduché, ale veľmi  dôležité pravidlo, dokázali /teda skoro všetci/ prežiť Tiché miesto I.  Pokračovanie úspešného hororu im však do cesty postaví nové, oveľa  náročnejšie výzvy.

 Nevie sa, odkiaľ prišli, ale okamžite po  invázií na našu planétu sa postavili na vrchol potravinového reťazca.  Reagovali na ľubovoľný zvuk a jeho pôvodcu bleskurýchle zlikvidovali.  Abbottovci prežili aj preto, že sa kvôli najstaršej dcére všetci naučili   komunikovať posunkovou rečou.

Lenže ani to im nakoniec  nepomohlo, priamy stret s votrelcami neprežil otec rodiny Lee /John  Krasinski/ a matka Evelyn /Emily Blunt/ zostala sama s tromi deťmi /z  ktorých jedno je nemluvňa/ úplne sama. Pragmatickej Evelyn je jasné, že  zostať nažive dokáže len s pomocou ostatných, ktorí prežili. A práve tu  sa začína dej druhej časti Tichého miesta.

Abbottovci opúšťajú  svoju farmu, ktorá bola vďaka systému pomerne prísnych pravidiel  relatívne bezpečným miestom. Vydávajú sa na extrémne nebezpečnú cestu,  na konci ktorej snáď čaká niekto, kto im pomôže.

Počas svojho  putovania si však uvedomia, že rovnako veľké nebezpečenstvo ako od  votrelcov z inej planéty, im môže hroziť aj od vlastných ľudí, ku ktorým  upínali všetky svoje nádeje na záchranu. Ako hovorí cynický drsniak  /Cillian Murphy/, ku ktorému sa

pridajú: „Ľudia, ktorí ostali, si záchranu rozhodne nezaslúžia.“

Po  obrovskom úspechu relatívne komorného prvého dielu sa John Krasinski  pustil do oveľa epickejšieho pokračovania, v ktorom sa stretneme s  mnohými novými postavami, natoľko odolnými, že dokázali prežiť.  „Odpovieme aj na všetky otázky, ktoré nám diváci kladú v súvislosti s  prvým dňom invázie, konečne odhalíme ako to všetko začalo,“ naznačuje  režisér John Krasinski a dodáva, že Tiché miesto II sa bude čiastočne  odohrávať aj pred udalosťami prvého dielu.

Rok výroby: 2020                                        
Dátum lokálnej premiéry: 10. jún 2021   

https://www.csfd.cz/film/650151-tiche-misto-cast-ii/prehled/

 Slovenské titulky

Vhodné od 12 rokov                               

Odporúčané akcie