Vianočný happening

Kino
Filmový klub '93 Prievidza
19.12.2013 - 18:30

18.00 - hromadenie maškŕt, pagáčikov, šuhájd, medovníčkov, jaterníc, tlačenky, sušeného ovocia, žebráčnej kaše, orechov, všakovakých koláčikov, vína,  aby nám nezabehlo...fantázii a kvantite sa medze nekladú; predaj preukazov a DVD v našom pojazdnom bazáre;
18.30 - horia sviečky, spieva Lennon, publikum počúva a necháva citom voľný priechod
           strhujúci príhovor Kazateľa
18.45 - 19.15 - filmová modlitba - jedna kapitola z Obrazov starého sveta. Táto scéna ma pravidelne láme a trhá na kusy. Doma budem zase prisahať pred obrazom Bohorodičky, že už nebudem taký pes!
          - krátky dokument, ktorý sme venovali osobnostiam svetovej hudobnej scény (obaja zomreli v tomto roku) - Ray Manzarek z Doors, a Ritchie Heavens - všimnite si úžasnú gitarovú hru, že nemal zuby, a že dokázal strhnúť celé davy. Nedám na neho dopustiť, lebo som celý ten zázrak menom Woodstock videl na vlastné oči. Keď ukážu publikum, môžete ma tam zbadať. Spoznáte ma podľa toho, že jediný tlieskam mimo rytmu a mám čelenku z pionierskej šatky.
19.15 -19.30 - voľný pohyb po galérii, rozmarné konverzácie, degustácia darov ľudí dobrej vôle, vzájomné pripíjanie si na zdravie, radosť zo života a Všehomír, predaj DVD a preukazov; zajednali sme aj istého igrica, ktorý nám prednesie zhudobnenú báseň - Vták pihi. Sprevádzať sa bude na ukulele.
19.30 - Kazateľovo celoročné dielo Smrť šitá na mieru. Zostrih scén z rôznych filmov, kde sa hrdinovia  nedobrovoľne lúčia so životom. Do pozornosti dávam záverečnú  sekvenciu z filmu Mechúrik - Koščúrik.  Zomrieť na záchvat smiechu, to sa len tak nevidí. Nádherne sa smeje, vzápätí sa roztresne na márne kúsky a do toho sa nehorázne rehocú  jeho kamaráti - had - po tráve šmyk, zajac - po lese skok, medveď - horský mrmláč, vlk - horský trubač. Líšku vystrihli, ktovie prečo.
Prestávka. Čas si netrúfam uviesť. Opäť tradičná schéma...a predaj DVD a preukazov
No a nasleduje zlatý klinec programu, ktorý opäť nesmiem zverejniť. Teraz použil hrozbu, že ma dá pred kinom ukameňovať. Neriskujem. Môžem len povedať, že naposledy som sa takto tešil asi pred sto rokmi, keď som vedel, že Ježiško mi určite  prinesie bager a nákladné auto.
Happening pripravujeme od septembra. Dostali by sme záchvat ťažkej trudnomyseľnosti, keby sa nás tam zišlo iba nejakých desať skalných. Budeme radi, keď Vás tam bude mnoho. Teacher PS - V kine sa od rána kúri!!! A uvedené časy sú len orientačné! Konzumácia povolená aj počas premietania!

Odporúčané akcie