Zachráňte pána Banksa (Saving Mr. Banks)

Kino
Multikino Ster Century Cinemas Prievidza
30.1.2014 - 20:10 - 5.2.2014 - 20:10

Réžia: John Lee Hancock
Hrajú: Tom Hanks, Emma Thompson, Paul Giamatti, Colin Farrell
Premiéra: 30. január 2014
Dĺžka: 125 minút
Žáner: Komédia, Dráma, Životopisný

Emma Thompson, dvojnásobná víťazka Academy Awards a jej kolega Tom Hanks, držiteľ dvoch Oskarov, tvoria nosnú líniu disneyho filmu „Zachráňte pána Banksa“- mimoriadny príbeh o ceste Disneyho klasiky „My Poppins“ na filmové plátna.

Keď Walt Disney podľahol prosbám svojich dcér, aby sfilmoval ich obľúbenú knihu Pamely L. Traversovej „Mary Poppins“, netušil, že mu to bude trvať 20 rokov. V snahe získať práva, Walt narazí na lakomú, nekompromisnú spisovateľku, ktorá nemá absolútne v úmysle nechať jej kúzelnú opatrovateľku zničiť hollywoodskym strojom. Až keď predaj knihy a tržby poklesnú, Pamela neochotne súhlasí odísť do Los Angeles vypočuť si Disneyho plány.

Počas krátkych dvoch týždňoch v roku 1961, Walt Disney vytiahol všetky svoje triumfy. Vyzbrojil sa nápaditými storyboardmi a veselými pesničkami talentovaných bratov Shermanovcov. Walt zahajuje totálny útok na spisovateľku Traversovú, ale s ňou to ani nepohne. Bezmocný Walt sa čoskoro začne prizerať, ako Traversová pomaly povoľuje svoje zovretie nad svojím majetkom a právami.

Slovenské titulky

od 12 rokov

http://www.csfd.cz/film/307899-zachrante-pana-bankse/

Odporúčané akcie