Festival Tužina Gro(o)ve 2017

21.07.2017 - 17:00 - 23.07.2017 - 02:00
Ďalší ročník hudobného multižánrového festivalu Tužina Gro(o)ve je zameraný na alternatívnu hudobnú scénu, na žánre ako rock, blues, folk, hip-hop, experimentálnu či elektronickú hudbu. V alternatívach to už tak býva, že sa snažite vyjadriť pocit či zážitok, ktorý sa nedá definovať jedným slovom.

Sú miesta, ktorých meno málokto pozná. A tak isto sú kapely, ktoré nehrajú každý deň v rádiu. Čo sa stane, keď ich spojíme dokopy?

Ďalší ročník hudobného multižánrového festivalu Tužina Gro(o)ve je zameraný na alternatívnu hudobnú scénu, na žánre ako rock, blues, folk, hip-hop, experimentálnu či elektronickú hudbu. V alternatívach to už tak býva, že sa snažite vyjadriť pocit či zážitok, ktorý sa nedá definovať jedným slovom. A ak sa pokúsite nájsť to, čím by sa to dalo vystihnúť intuitívne, budete vždy siahať iba po synonymách ako, iné, špecifické, svojské či výnimočné.

Festival je dvojdňový, čiže sú k dispozícii aj sobotné vstupenky. Pre skupiny kamarátov tu máme možnosť kúpiť si 5+1 permanentku, ktorá vašej partii ušetrí dáku tú korunku. Dovolili sme si ponúknuť tzv. PODPORENKY, čo sú v podstate permanentky s trochu vyššou cenou, kúpov ktorých podporíte náš malý multižánrový alternatívny festivalík. Pre tých odvážnejších ponúkame ku PODPORENKE tričko festivalu Tužina Gro(o)ve 2017, ktoré si priamo na festivale budete môcť vyskúšať. ĎAKUJEME!!!!

A naspäť k festivalu, kde bude k dispozícii stanové mestečko s parkovaním, veľa dobrého jedla, najmä domáce špeciality. Pivné dobroty od pivovaru Pernštejn potešia nejedného znalca dobrého piva. Maškrty pre vegánov, vegetariánov, ale i všetkých mäsožravcov sú povinnou výbavou asi každého festivalu avšak u nás nebude chýbať aj čajovňa s chillout zónou a detským kútikom, v ktorom bude hodinová škôlka. Hudobný program sa bude odohrávať na dvoch pódiách. Okrem hudby čaká návštevníkov aj pestrý nehudobný program ako Zábavná talkshow Také zo života, Quiz, Workshopy, Gro(o)vemarket , prednes autorskej poézie, fotovýstava atď.

Medzi oslovenými kapelami sú známe mená aj vychádzajúce hviezdy slovenskej a zahraničnej alternatívnej scény. Predpokladáme, že program, ktorý chystáme, priláka množstvo hudobných fanúšikov, ale aj „bežných smrteľníkov“. Hudobný festival Tužina Gro(o)ve sa bude konať v obci Tužina neďaleko Prievidze. Za obcou sa nachádza prírodný areál Hatalisko prispôsobený na konanie kultúrnych podujatí. Našim cieľom je kvalitne zorganizované podujatie s príjemnou atmosférou, miesto pre ľudí plné pohody a dobrej zábavy.

Hrať budú:

VEC+DJ ŠKRUPO (alternativehip-hop)

WWW+PAVEL FAJT (electro-experimentalHip-hop)

FRU-FRU (Jazz, punk, Underground)

GONSOFUS (transcontinentalgroove)

RUSIN ČENDEŠ ORCHESTRA(world, ethno)

MILOŠ BIHÁRY &JazzFunkBrothers (Jazz, funk)

DARKNESS POSITIVE (Jazz-rock alternative)

ZVA 12-28 BAND (alterantive blues)

PEACOCK BALL (Psychadelicrock&roll)

STOLEN MONEY (rock&roll)

TOMÁŠ GREGOR (alternative rock, pop)

NANY HUDÁK & SHZ (fantasy folk)

DJ CAGGY (after party dj)

BRAŇO JÓBUS (čítanie z kníh Jóbusových)

THE KOWAL CHICKS (folk, rock alternative)

Vstupenky online tu http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/10775/tuzina-gro-o-ve

Viac info: http://www.tuzinagroove.sk/

Festival Tužina Gro(o)ve 2017

Hlavné menu