HLASY 2 - Richard Müller a Fragile

Žáner:
25.10.2014 - 19:00
Slovenský spevák Richard Müller a vokálna skupina Fragile pripravujú turné Hlasy 2. Projekt, v rámci ktorého prezentujú Müllerove skladby bez použitia jediného hudobného nástroja.

Niekoľkonásobný Zlatý slávik a skupina Fragile, v ktorej pôsobia Braňo Kostka, Soňa Norisová, Helena Krajčiová, Svetlana Rymarenko, Jana Golisová, Slavo Košecký, Vilo Csontos a Kamil Mikulčík, absolvovali spoločné turné aj vlani, pričom na trh tiež uviedli album Hlasy (2013). Nahrávka získala dvojnásobnú platinovú platňu.

Po úspešnom minuloročnom turné Hlasy prichádza pokračovanie

"Už počas minuloročného turné, ktoré sa ukázalo ako veľmi úspešné, sme konzultovali s Braňom Kostkom, že by bolo fajn urobiť pokračovanie. Keďže sme sa na tom všetci jednoznačne zhodli, na konci septembra štartuje turné Hlasy 2. Veľmi dobre sa spolupracuje s ľuďmi, ktorých mám rád. Nielen, že si ich profesionálne vážim, ale sú to vskutku kamaráti. My sme počas minuloročných takmer 50 koncertov nemali jeden jediný konflikt či problém. Keďže kapela Fragile funguje desať rokov, tak nie je dôvod sa domnievať, že teraz by to malo byť inak," uviedol Müller.

Počas plánovanej série koncertov budú môcť fanúšikovia a fanúšičky počuť aj špeciálne upravené skladby ako Rieka, Baroko alebo Nahý II.

Foto a video: Richard Müller & Fragile s projektom HLASY

"Bolo nám ľúto, že sme boli nútení mnohé veľmi pekné Richardove piesne obísť. A okrem toho nás mnoho ľudí bombardovalo, že sa nedostali k lístkom. Hneď, ako sme turné odštartovali, nám bolo jasné, že toto spojenie sme vnímali ako veľmi šťastné nielen my, ale i naši fanúšikovia. Na turné nám spolu bolo veľmi dobre. Bolo to úžasné, pohodové, príjemné. Richard so sebou na pódium prináša vždy veľmi zaujímavú energiu. Je to element, ktorý toto naše dobrodružstvo robí ešte jedinečnejším. Richardov repertoár je skutočne bohatý, takže nie je v tomto zmysle o skladby núdza. V tejto a cappellovej, teda vokálnej forme, chceme uviesť čo najviac nových spracovaní piesní. Z tých známejších sa môžete tešiť na hity Rieka, Baroko, Nahý II, Hluk a iné," prezradil Kostka.

Hlavné menu